Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Ikonická krychle je zpět. Nahlédněte do nově otevřeného Apple Storu na newyorské Páté Avenue
Znovuotevřený Apple Store na Páté Avenue

Psal se rok 2006, když Steve Jobs slavnostně otevřel Apple Store na prestižní Páté Avenue v New Yorku, kde osobně vítal první zákazníky. Dost možná však ani tehdy netušil, jak ikonickou se tato designová prodejna Applu stane v následujících letech. V ročních průměrech dokonce lákala více lidí než třeba Socha Svobody nebo Empire State Building.

Nešlo však jen o atraktivní lokalitu, ale také o netradiční vzhled budovy. Prakticky šlo jen o skleněnou krychli s masivním logem Applu, která vystupovala na povrchu, přičemž to nejdůležitější se odehrávalo pod zemí, kam šlo sejít pomocí točitých schodů. Bylo to i místo, kde byl „představen“ vůbec první iPhone.

Kultovní newyorský Apple Store však byl v lednu roku 2017 uzavřen z důvodu rekonstrukce, která měla proměnit nejen vnitřní prostory, ale také lehce inovovat exteriér. Usilovné práce pak vyvrcholily včera, kdy Apple takzvaný Apple Fifth Avenue znovuotevřel a rovnou v něm spustil prodeje nových iPhonů, které dnes míří na pulty.

Interiér Apple Fifth Avenue

Přepracovaná pobočka v New Yorku má být až dvojnásobně větší, čehož Apple docílil i vysokými stropy, díky nimž může dovnitř propouštět více světla. Pozměněny byly i známé točité schody vedoucí dovnitř obchodu, které nyní podpírá masivní sklo. Sám Apple ve své tiskové zprávě píše, že jde o „designový skvost“. Po stránce venkovního vzhledu naopak nejde o žádnou radikální změnu – pořád jde o legendární skleněnou krychli se zavěšeným logem Applu.

Legendární točité schody

Firma se nicméně zaměřila na okolí, kde se Apple Fifth Avenue rozpíná. Jak je jejím zvykem, i v centru jednoho z nejrušnějších měst světa sází na přírodní pojetí a na „náměstíčku“ okolo prodejny rozmístil na 28 stromů (konkrétně dřezovců trojtrnných), které budou dotvářit klidnou atmosféru doplněnou o fontány a lavičky.

Strop, který dotváří LED panely imitující přirozené světlo

Uvnitř Apple Storu pak nechybí ani zázemí pro kurzy Today at Apple, Genius Bar, známé dřevěné stoly s nabídkou veškerého sortimentu a až 900 zaměstnanců, kteří se budou non-stop starat spokojenost zákazníků. „Nemůžeme být více nadšeni a připraveni uvítat naše zákazníky zpět v Apple Fifth Avenue,“ komentuje Deirdre O’Brien, seniorní viceprezidentka retailu a lidí.

Původní vzhled

Komentáře