Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Komunikační nástroj Slack přináší tmavý režim i do své aplikace na macOS
Slack v tmavém kabátku

Není tomu tak dávno, co do mobilního Slacku, oblíbeného komunikačního nástroje pro týmy, dorazil kýžený tmavý režim, který se definuje černým rozhraním ideálním pro noční aktivitu. Příchodu předcházelo usilovné testování mezi uživateli, ale i tak se vědělo, že se takzvaný dark mode uchytí. Navíc s ohledem na podstatu celé služby, jež je často využívaná právě v nočních hodinách.

Spolu s příchodem tmavého režimu na iOS a následně i operační systém Android se firma nechala slyšet, že chystá i desktopovou variantu pro majitele Maců a počítačů s Windows nebo Linuxem. Nevědělo se však, kdy přesně bude k dispozici. To se však nyní mění – Slack totiž dark mode oficiálně spustil a každý desktopový uživatel si jej může snadno aktivovat.

Protože jde o funkci, která zpravidla nebývá aktivní neustále, ale pouze ve specifický čas, musel Slack udělat co nejjednoušší dostupnost. I když mohl zvolit mnohem pohodlnější systém aktivace přímo z chatovacího okna nebo bočního sloupce (sidebaru), nakonec jej umístil do sekce Preferences – Themes, kde je možné ihned přepínat mezi tradičním světlým a tmavým módem.

Přepínání mezi světlým a tmavým režimem

Dark mode je mimo jiné implementován do všech nabízených barevných motivů a ideálně se jim přizpůsobí. Novince nicméně chybí jedna zásadní věc – automatické nastavení zmíněného přepínání režimů. Byť o této možnosti Slack taktéž přemýšlí, zatím nestanovil přesný termín, kdy tomu tak bude. Podle všeho by to ale mělo fungovat na principu nastavení tmavého režimu na macOS, kam tento trend dorazil s verzí Mojave.

Boj s Microsoft Teams

Pozice Slacku na poli týmových komunikačních platforem teď není úplně růžová. Byť firma v červnu úspěšně vstoupila na burzu, o čemž podrobněji informoval magazín CzechCrunch, staví nové nápadité kanceláře a obecně se snaží posouvat kupředu (což potvrzuje jak tmavý režim, tak i nedávné zrychlení aplikace o 33 procent), soupeří s poměrně těžkou konkurencí – Microsoftem.

Microsoft Teams

Technologický gigant pod vedením Satyi Nadelly totiž do týmové komunikace také dost šlape, a to prostřednictvím platformy Teams, která má o tři miliony měsíčně aktivních uživatelů více než Slack. To může být způsobeno nařízením různých velkých firem, které do používání Teams své zaměstnance „nutí“, ale také zajímavým rozhraním a obecně spolehlivou funkčností.

Slack tak bude muset přidat a nabízet nové funkce, které by potěšily i ryze korporátní sféru. Pokud je to tedy jeho cílem.

Komentáře