Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Mapy.cz dorazily do palubních počítačů aut, nově podporují CarPlay

Česká republika je jednou z mála zemí světa, kde má Google reálnou konkurenci pro svůj byznys, a to hned na několika frontách. V řadě oblastí americkému technologickému gigantovi konkuruje Seznam.cz, který má kromě vlastního vyhledávače, freemailu či reklamní platformy také své Mapy. Ty jsou již nyní nesmírně populární a dopustit na ně nedají především výletníci či cyklisté. Nyní ale Mapy.cz od Seznamu přicházejí s podporou CarPlay a dostávají se i do palubních počítačů aut.

Mezitímco pro pěší či cyklisty jsou Mapy.cz povětšinou první volbou, mezi řidiči aut Seznam historicky nijak silnou pozici neměl. To chce ale firma změnit a již v dubnu přišla aplikace pro Android i iOS s několika vylepšeními. Mapové aplikace se naučila zobrazovat aktuální povolenou rychlost a varovat řidiče při jejím překročení. Přibyla navíc i velice užitečná funkce navigace v jízdních pruzích.

Nyní Seznam ukazuje, že chce být skutečně progresivní technologickou firmou a ačkoli to chvíli trvalo, jeho Mapy.cz již v beta verzi fungují s palubním systémem CarPlay. Vpuštění do CarPlay včera Seznam radostně oznámil na Twitteru, přičemž na tento okamžik si česká firma musela počkat devět měsíců.

Pro řidiče aut, která tento systém Applu podporují, je to skvělá zpráva, protože nově budou moci Mapy.cz využívat přímo skrze velký displej svého vozu. To je bezesporu praktičtější, než vzhlížet k malému telefonu usazenému v držáku na skle, na přístrojové desce či v mřížce ventilátoru.

Podmínkou pro využívání map od Seznamu na palubním počítači automobilu je samozřejmě podpora CarPlay a vedle toho také zapojení do beta testování aplikace Mapy.cz. K tomu je potřeba stáhnout aplikaci Test Flight, která instalaci beta verzí umožňuje.

Komentáře