Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Můžete začít. Apple vyzývá vývojáře, aby začali tvořit aplikace přímo pro Apple Watch

Byť se o watchOS 6 (a ostatně ani iOS 13 a dalších aktualizacích) během nedávné keynote nehovořilo, rozhodně to nelze brát jako maličkost. Ba naopak. Konkrétně nový operační systém pro Apple Watch, který má oficiálně dorazit již ve čtvrtek 19. září, slibuje zajímavé novinky, přičemž tou nejzásadnější je separátní App Store.

Dosud bylo možné aplikace na Apple Watch využívat pouze s přímou návazností na iPhone. Prakticky jste je tak nemohli stahovat přes hodinky, ale celému procesu předcházela instalace na iPhonu. Jinak to nešlo. watchOS 6 však tuto záležitost mění a uživatelé dostanou možnost si stahovat aplikace a hry přímo v rozhraní Apple Watch.

Jedná se o velký krok nejen pro uživatele, kteří mohou cítit větší samostatnost hodinek (což je vlastně jen dobře), ale pochopitelně také pro tvůrce aplikací. Apple totiž oficiálně vyzval všechny vývojáře k tomu, aby začali budovat, testovat a zasílat ke schválení svá díla, která budou volně stáhnutelná přímo ze zápěstí ruky.

Z pohledu vývojářů tak jde o vhodnou změnu, jelikož nebudou muset nutně vyvíjet doprovodnou aplikaci pro iOS. Teoreticky to tak může ušetřit čas a zvýšit soustředěnost. Apple k celé věci navíc dodává, že od dubna příštího roku budou muset být všechny ryzí watchOS aplikace postavy na watchOS 6 SDK a podporovat edici Series 4 a novější, respektive Series 5.

Displej, kompas a titan

Co se týče nových Apple Watch Series 5, tam cupertinský gigant příliš zásadních změn neudělal. Za zmínku však stojí nová displejová technologie, díky níž je možné nastavit neustále zapnutý ciferník při minimální spotřebě baterie, navýšení úložiště na 32 GB, dedikovaná aplikace Kompas a elegantní titanové zpracování těla (zatím nedostupné v Česku).

Nové jablečné hodinky můžete objednávat už dnes s tím, že vám domů dorazí někdy během 23. až 25. září.

Titanový model

Komentáře