Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Watch Series 5 se ukázaly v pražském metru i u lomu Velká Amerika. Apple natáčel další spot v Česku
Skauti v lomu Velká Amerika´v reklamě na Apple Watch Series 5

Včerejší keynote Applu sledovalo živě jen na YouTube přes milion lidí a tito všichni měli možnost v přímém přenosu vidět novou upoutávku na Apple Watch Series 5. Ta se očividně natáčela v Česku a jedná se tak už o pátou reklamu, pro kterou si cupertinský gigant vybral Prahu a okolí.

Pražské ulice se v reklamě ukazují pravděpodobně už v jedenácté sekundě, ve 32. sekundě je však už zřetelně poznat pražské metro, konkrétně stanice Náměstí Míru. V následujícím záběru díky Apple Watch cestující projde turnikety, ty se však na místě ve skutečnosti nenachází. Sekvence končí záběrem do autentického vagónu pražského metra.

Po uběhlé minutě následuje sekvence, která ukazuje užití hodinek na sportovištích. Všechny záběry jsou natočené v komplexu SK Slavia Praha. Nejprve je vidět jejich tělocvična, poté plavecký bazén a následně i atletický stadion.

Plavecký bazén Slavia Praha v reklamě na Apple Watch Series 5

Hned v dalším záběru se dostává na navigační funkce Apple Watch, k jejichž představení filmaři využili přírodní lokalitu lomu Velká Amerika, který se nachází v blízkosti hradu Karlštejn. Filmoví skauti se nachází přímo uvnitř lomu u dřevěného mostu přes vodní plochu. Jejich vedoucího si navíc zahrál herec a bavič Daniel Čech.

Atletický stadion Slavia Praha v klipu na Apple Watch Series 5

V jiných momentech se natáčelo pravděpodobně v polích u Prahy nebo v některé z pražských kaváren. Není to však zdaleka poprvé, co Apple svoje reklamy v Česku natáčel – naopak významné upoutávky byly zasazeny do ulic Prahy už čtyřikrát předtím.

Naposledy se Praha objevila ve videoklipu Color Flood, který představoval barevné kombinace iPhonu XR. Ve videu z minulého prosince se skupiny lidí v pestrobarevných kostýmech proháněli například okolo Náměstí Václava Havla, Nové scény Národního divadla, stanice metra Vltavská a pražských sídlištích.

Skauti v lomu Velká Amerika v reklamě na Apple Watch Series 5

O rok dříve zase v rámci vánoční kampaně Apple natáčel v Holešovicích a v ulici Dlouhá klip o dvou tanečnících, kteří poslouchají hudbu přes AirPods. Ve videu lze vidět i množství nápisů v češtině.

Natáčelo už se i mimo Prahu

Už v roce 2016 se ale na natáčení vánočního videa podívali filmaři do západočeského Žatce, kde natočili příběh „děsivé“ postavy Frankieho, který však díky aplikaci Diktafon odrecitoval na náměstí vánoční píseň. V témže roce byl natočen také krátký spot jen o pár kilometrů dál, na zámku Libochovice, který měl poukázat na kvalitu videa iPhonu 7.

Česká stopa je v jedné z reklam Applu i po herecké stránce. Hlavní roli v dubnovém videu o životě s iPadem Pro totiž ztvárnil český kreativec Yemi A. D. Krátký, ale úderný spot v sobě nese jak prvky choreografie, cestování a zdůrazňuje prakticky neomezené možnosti používání iPadu Pro.

Apple Watch Series 5 budou v prodeji od 20. září a jejich cena začíná na 11 690 Kč. Klíčovou novinkou je Retina displej, který se oproti předchozím řadám již nebude automaticky vypínat – naopak bude vždy ukazovat ciferník s časem.

Nabídnou také například aplikaci Hluk, která upozorní na příliš hlasité prostředí, rozšířené funkcionality pro trénování množství sportů či kompas a ukazatel nadmořské výšky. App Store bude také nově k dispozici přímo v hodinkách.

Komentáře