Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPhony 11 bilaterální nabíjení technicky mají. Využití však blokuje software

Těsně předtím, než byly představeny iPhony 11, se proslýchalo, že nové vlajkové lodě budou nabízet bilaterální nabíjení, díky kterému by bylo možné položit například AirPody nebo Apple Watch na jejich záda a bezdrátově je tak dobíjet z energie telefonu. Skoro šlo o potvrzenou věc, o které mluvil i Mark Gurman.

Ten stejný člověk však snad dva dny před samotným odhalením na úterní keynote, kdy byly mimo jiné představeny i nové Apple Watch a 10,2palcový iPad, reportoval o tom, že Apple nakonec tuto funkci zařízl a novinky s ní tak logicky nepřijdou. Nyní je však situace o něco komplikovanější, jelikož nové stroje tuto možnost technicky mají.

Informuje o tom Sonny Dickson na Twitteru, který se odkazuje na svůj „ověřený zdroj“. Podle něj totiž iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max tuto možnost po hardwarové stránce podporují, ale software neumožňuje, aby byla reálně použitelná. Proto mají novinky na zádech vycentrované logo Applu, které má sloužit jako styčný bod, kam doplňky pokládat.

Nyní je otázkou, zdali Apple tuto funkci softwarově povolí, či nikoliv. Vzhledem k tomu, že jde o čerstvou informaci, budeme si muset počkat. Dost možná nám to odhalí oblíbené „teardowny“, tedy situace, kdy odborníci rozebírají zařízení na součástky a zjišťují, co je nového, co chybí a tak podobně. Na konkrétnější detaily je však zatím brzy.

Komentáře