Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový základní iPad má 10,2palcový displej a dostatek výkonu pro nahrazení počítače

Apple se nyní už několik let snaží iPady prezentovat jako možnou náhradu klasického desktopového počítače. Dosud si to mnozí nedokázali představit ani u drahých iPadů Pro, ale nyní k tomu možná nemá daleko ani základní iPad.

Vývoj technologie většinou probíhá tak, že nejvýkonnější a nejinovativnější hardware se nejdříve objeví v drahých zařízeních nejvyšších tříd a s postupujícími roky se přesouvá i do zařízení dostupnějších většinové populaci. Toto platí pro všechny produkty Applu, možná nejvíce ale pro iPady. Nový iPadOS se sofistikovaným multitaskingem a mnohými funkcemi typickými pro desktopové počítače bude dostupný dokonce na iPadu Air 2 z roku 2014.

Ten byl samozřejmě v době svého představení nejvýkonnějším tabletem v nabídce firmy a teď bude nejméně výkonným tabletem podporujícím novou verzi operačního systému. Nový 10,2palcový iPad, který je základním a nejdostupnějším tabletem značky, ho výkonem vysoce předčí. Konkrétně to znamená, že přebírá některé vlastnosti iPadu Pro z roku 2017 jako například jeho procesor A10 Fusion a podporu pro Smart Keyboard.

iPadOS s komplexním multitaskingem a souborovým systémem představuje novou éru tabletů Applu

Apple si jako náhradu tradičního počítače nebo laptopu představuje tenký tablet s velkým displejem a malými rámečky, podporou pro Apple Pencil a obal se zabudovanou klávesnicí. Zatímco ještě včera tato vize vyžadovala investici do střední třídy tabletů Applu v podobě nového iPadu Air, od konce září, kdy bude spuštěn jeho prodej, platí stejný popis také pro základní iPad s 10,2palcovým displejem.

Greg Joswiak, šéf produktového marketingu Applu na prezentaci několikrát zdůraznil, že nový základní tablet firmy byl specificky navržen tak, aby skvěle fungoval s novým iPadOS. Ten má konečně nabídnout dostatečnou funkcionalitu na to, aby byl schopen plnit to, co většina uživatelů od počítače očekává. Znamená to, že 10,2palcový iPad má být výkonnější než momentálně nejprodávanější počítač s Windowsem.

Samozřejmostí je u nového iPadu podpora první generace Apple Pencil

Hlavními rozdíly oproti předchozí generaci jsou větší displej a vyšší výkon procesoru a grafického čipu doplněný až gigabitovým LTE. Design využívá všechny typické prvky tabletů Applu a podle očekávání se ve spodní části přední strany nachází ověřené Touch ID. Design se ale přecijen dočkal jedné výrazné změny – hliníkové tělo tabletu je kompletně vyrobeno z recyklovaného hliníku, stejně jako nové MacBooky Air a Mac Mini.

Co se týče ceny, nový základní iPad bude stát 329 dolarů za Wi-Fi model, respektive 459 dolarů za Wi-Fi + Cellular. Možné bude vybírat modely s 32- a 128GB kapacitou. Barevné kombinace jsou pak tradiční: stříbrná, vesmírně šedá a zlatá.

Komentáře