Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Šéf Disney Bob Iger po osmi letech končí v představenstvu Applu. Důvodem je Apple TV+
Bob Iger (Foto: Josh Hallett / Flickr)

Jakmile Disney představilo svou televizní streamovací službu Disney+, která se má díky svému zaměření stát velice silným soupeřem zaběhlých platforem na trhu, začalo se spekulovat o tom, jak moc to rozhází vztahy mezi ním a Applem. CEO Disney Bob Iger byl totiž dlouhou dobu členem představenstva Applu a protože cupertinská firma také spouští vlastní televizní službu, očekávalo se, že z představenstva odejde.

Iger nicméně tyto spekulace ihned vyvrátil s tím, že rezignovat na svůj post v představenstvu nebude (minimálně v blízké době), jelikož se zpravidla nezúčastňuje těchto diskuzí. Zohledňoval i fakt, že Apple TV+ je pro Apple zatím malá část byznysu, která se tak často nerozebírá. Zkrátka to vypadalo, že Iger v představenstvu setrvá.

Nyní se ale věc mění, a to přesně tak, jak mnozí již od začátku očekávali. Iger představenstvo cupertinské společnosti skutečně opouští, přičemž důvodem je primárně Apple TV+. Stalo se tak již 10. září, tedy v den, kdy Apple zveřejnil cenu předplatného za celou službu. Ta bude nastavena na 5 dolarů. Disney bude Disney+ naopak nabízet za 7 dolarů, což je také atraktivní cena za obsah, který pro ni chystá.

„Mám maximální respekt pro Tima Cooka, jeho tým v Applu a mé kolegy v představenstvu. Apple je jednou z nejobdivovanějších firem, která je známá pro kvalitu a integritu svých produktů a lidí. Budu navždy vděčný tomu, že jsem mohl být členem představenstva této společnosti,“ říká Iger pro deník The New York Times ke své rezignaci.

Bob Iger (Foto: Lucasfilm / Walt Disney Pictures)

Iger tak tento post opouští po přibližně osmi letech. Do představenstva vstoupil v roce 2011 na popud Steva Jobse, se kterým spolupracoval v Pixaru. Nyní však jeho štace končí a byť se zpočátku nesnažil o to, aby řady opustil, teď je to více než vhodné. Apple totiž nebude brát Apple TV+ jako doplňkovou službu, ale velkou věc, která může ohrozit nejen Disney, ale i Netflix nebo HBO.

Komentáře