Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Spotify testuje napojení na Siri. Brzy si budete moci pustit hudbu z této služby skrze hlasový povel

Je pochopitelné, že Apple Music je v rámci Siri číslem jedna, co se týče poslechu hudby. Pokud chcete poslouchat své oblíbené skladby, interprety nebo playlisty, stačí jednoduše sdělit příslušný požadavek a Siri se postará o zbytek. Existuje ale výrazné množství uživatelů, kteří Apple Music nepoužívají a naopak dávají přednost konkurenčním službám. Třeba Spotify.

Hudební streamovací platforma ze švédských dílen má stále více měsíčně aktivních předplatitelů než Apple Music (cca 110 milionů oproti cca 60 milionům), na zařízeních Applu se jí nicméně nedostává takové podpory, jakou by si Spotify představovalo. I to byl důvod, proč firma pod vedením Daniela Eka hnala Apple k Evropskému soudu z důvodu upřednostňování svých služeb a nedodávání takového prostoru konkurenci.

Daniel Ek, CEO Spotify

Nový iOS 13 (a ostatně i iPadOS) nyní trošku mění situaci. Součástí této verze operačního systému pro iPhony (iPady) je totiž speciální balíček nástrojů pod názvem SiriKit, který umožňuje vývojářům třetích stran pracovat se Siri a implementovat ji do svých řešení. Příkladem může být Google se svým mapovým rozhraním a navigační aplikací Waze, které lze spustit právě na základu hlasového povelu pro Siri.

Stejný scénář nově začíná aplikovat i zmíněné Spotify. Podle redaktora magazínu The Verge Toma Warrena je tato možnost zatím ve fázi beta testování a aktuálně není známo, kdy se do iOS 13 naplno dostane. Jakmile to ale přijde, bude vám stačit říct větu pro spuštění skladby (nebo playlistu) a hned dodat důležité slůvko „Spotify“. Pokud tak neučiníte, Siri bude stále počítat primárně s Apple Music.

Byť jde o poměrně malý detail, jedná se o důležitou funkci, která rozšíří využití Spotify u všech posluchačů na jablečných platformách. Otázkou ovšem je, zdali něco podobného bude podporovat i HomePod. Nic tomu ale zatím příliš nenaznačuje.

Komentáře