Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Vždy zapnutý displej. Apple odhalil Apple Watch Series 5, které přijdou i v titanovém těle

Předpokládalo se, že Apple během dnešní konference představí i novou generaci chytrých hodinek Apple Watch, byť se očekávalo, že nepůjde o žádný výrazný upgrade oproti modelové řadě Series 4. Apple nicméně překvapil a v čerstvě představené edici Series 5 ukázal několik velmi zajímavých funkcí, které si své zákazníky rozhodně najdou.

Do prakticky totožného těla dosadili inženýři z Cupertina novou displejovou technologii, která přináší především funkci pro neustále zapnutý displej. To je zásadní změna, jelikož každé Apple Watch měly dosud displej v přímé reakci na to, jestli uživatel pohne zápěstím (nebo na displej klepne). Pouze tak se aktivoval.

Nová funkce tento limit odstraňuje a uživatelé budou mít možnost si svůj Retina displej na Apple Watch Series 5 uvést do módu, kdy bude neustále zapnutý. Apple navíc ujišťuje, že nebude plýtvat tolik baterie, a to díky novému power managementu, který by měl šťávu uvnitř šetřit. Papírově pak uvádí celodenní, 18hodinovou výdrž.

Tato vychytávka se mimo jiné může hodit zejména během cvičení, respektive u takových cviků, během kterých je fyzicky nemožné otočit zápěstím (nebo klepnout na displej). Apple vtipně prezentoval i situace během firemních porad, kdy je neslušné otáčet zápěstím a dívat se, kolik je hodin.

K dispozici je i kompas

Další novinkou je kompas, který přichází i ve formě aplikace. Díky němu budou uživatelé moci přímo v mapovém rozhraní na hodinkách vidět, kam míří (pomocí známé modré signalizace). Funkce se navíc promítá i do zcela nového ciferníku, kde bude možné sledovat různé parametry okolí jako nadmořskou výšku, zeměpisnou šíčku a tak podobně.

Dle očekávání Apple vsadil i na nové zdravotní funkce. Ověřené metody jako detekce pádu nebo SOS doplnil o takzvané mezinárodní SOS volání, které bude možné využít v situacích během cestování v zahraničí. Navíc jej bude možné využít bez ohledu na to, kde byly hodinky původně zakoupeny a zdali byl aktivován plán u operátora.

Široká škála materiálů

Namísto změny designu se Apple soustředil především na materiály, ze kterých budou Apple Watch Series 5 vyrobeny. Klasicky budou dostupné hliník (navíc 100% recyklovatelný) a ocel, nicméně novinkou je titanové provedení s možností vybrat stříbrný (bílý) nebo vesmírně šedý odstín. K dispozici bude i elegantní bílá keramická verze a také nové modely ve spolupráci s Nike. U nich přijdou na řadu nové pásky a samozřejmě ciferníky, které se promítají napříč hodinkami. Nelze opomenout ani Hermés.

Do prodeje vstoupí Apple Watch Series 5 20. září, byť se zatím neví, jestli i v Česku. Stát budou 399 dolarů (pouze GPS), respektive 499 (Cellular). Spolu s tím přišla i sleva na starší Series 3, které budou nově stát 199 dolarů. Samozřejmostí je i watchOS 6, o kterém jsme vás informovali dříve.

Titanový model
Keramická verze

Komentáře