Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Card má ambice i mimo USA, Tim Cook ji již přislíbil v Německu
Foto: Tim Cook / Twitter

Tim Cook se vydal na další zahraniční služební cestu. Šéf Applu v rámci svého angažmá v čele Applu cestuje hodně, ale pro tentokrát si zaletěl do Německa a jeho návštěva nemůže zůstat bez povšimnutí. Kromě toho, že Cook zavítal i do Bavorska, tedy coby kamenem dohodil od České republiky, šéf Applu také veřejně přislíbil, že se kreditní karta Apple Card chystá i právě k našim západním sousedům.

Tim Cook v rámci své návštěvy zavítal například mezi vývojáře ze studia Algoriddim, které stojí za extrémně populární aplikací Djay pro mixování hudby. Šéf Applu se setkal i s autory známé čtecí aplikace Blinkist a schůzky s Cookem se dočkali i němečtí inženýři Applu, kteří pracují na křemíkových čipech, jež zvyšují výdrž baterie. Vynechat Cook v tuto roční dobu přirozeně nemohl ani návštěvu bavorského pivního svátku Oktoberfest.

Co je ale zajímavější, Cook v rozhovoru pro německý Bild naznačil, že nová kreditní karta Apple Card by dříve či později měla dorazit i právě do Německa. „Chceme karty nabízet všude,“ vyjádřil se Cook a nakonec bez vytáček dodal: „Chceme s ní přijít do Německa“.

Šéf Applu ovšem zároveň upozornil, že s kreditními kartami se pojí komplikované regulace, které se navíc liší napříč trhy. Expanze kreditky Apple Card tedy může být během na dlouhou trať.

Karta je zatím dostupná pouze ve Spojených státech, kde ji Apple provozuje ve spolupráci s Goldman Sachs. Je pravděpodobné, že v Evropě by Apple musel najít na straně bank jiného partnera, protože Goldman Sachs v Evropě prakticky nepůsobí.

Jisté ale je, že evropský trh není Applu lhostejný a jednou bychom se Apple Card mohli dočkat i my. Apple své služby přirozeně chce šířit co nejplošněji a ambice firmy dostat Apple Card do Evropy potvrzují i ochrané známky, které si již Apple na starém kontinentu zaregistroval. Firma Tima Cooka si nechala ve státech Evropské unie oficiálně zaregistrovat standardní i obrazové ochranné známky, přičemž konkrétně jde o názvy Apple Card a Apple Cash. Jejich obrazové formy jsou Card and Cash.

Komentáře