Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple má odhalit zcela nové AirPods ještě tento měsíc. Ponesou přídomek Pro
Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Je potvrzené, že Apple vyvíjí novou generaci AirPodů, jedněch z nejoblíbenějších zcela bezdrátových sluchátek na trhu. Prozradil to především kód v beta verzi iOS 13.2, který poměrně jasně hovoří o tom, že cupertinská společnost inovovanou verzi skutečně chystá. Nepůjde však o žádnou podřadnou aktualizaci.

Největší novinkou třetí generace AirPodů bude funkce pro aktivního potlačování okolního ruchu, která je dnes – dá se říct – naprostou nutností u lepších sluchátek. Mimo jiné s ní přichází i nejnovější model značky Beats, jenž Apple před pár dny odhalil.

Kvůli tomu Apple lehce změní i tvar AirPodů, které budou mít delší špunty do uši pro lepší zvukovou izolaci a o něco kratší nožičky. Jinak ale budou s největší pravděpodobností vycházet ze svého klasického designu, který byl nejprve tak kritizován, až si jej osvojily i konkurenční firmy.

Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Co se týče dalších parametrů, nic konkrétního se o novince zatím neví. Na povrch se však dostala zmínka o tom, že funkci pro aktivního potlačování okolního ruchu bude možné zapínat a vypínat podle dané situace a určovat si takzvané poslechové módy (byť se logicky neví, jestli budou mít přesah i do jiných funkcí).

Očekává se, že po zvukové stránce přijde lehké vylepšení, ovšem nic zcela přelomového. Samozřejmostí bude i jednoduché párování pomocí čipu H1 (nebo jeho nové, rychlejší verze), nabíjecí pouzdro s možností bezdrátového dobíjení a podpora Siri.

To nejdůležitější: termín vydání a cena. Kolovaly různé dohady o tom, že by Apple mohl nové AirPody vydat začátkem příštího roku, což zmiňoval i Mark Gurman z agentury Bloomberg, nicméně nejnovější zprávy od China Economic Daily a DigiTimes, které mají zpravidla přesné informace, hovoří o novém termínu. Mnohem dřívějším.

Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Podle nich mají nová jablečná sluchátka dorazit ještě tento měsíc, konkrétně pak k jeho konci. Důvodem má být optimální adaptace na vánoční období, kdy jsou „drobnosti“ jako AirPods velmi slušně prodávány. S tím se ostatně pojí i cena.

Vzhledem k tomu, že přinesou novou funkci, bude vyšší. Očekává se zhruba 260 dolarů, tedy o nějakých 60 dolarů více než aktuální řada s bezdrátovým dobíjecím pouzdrem. V českých poměrech by se pak cena mohla pohybovat okolo 7 tisíc korun, což je podobná cena jako u Powerbeats Pro.

Powerbeats Pro od Applu

S vyšší cenovkou pak koresponduje i pozměněný název. Stále půjde o AirPods, ale bude k nim patrně přiděláno „Pro“ – AirPods Pro. Apple má tento přídomek relativně dost v oblibě, což dokazují nejen MacBook a iMac, ale také iPad a nově i iPhone. Nejspíš jde pouze o marketingový tah, jak si obhájit vyšší cenovku.

Pokud jsou tyto zprávy pravdivé, dost možná by se nové AirPody mohly objevit během říjnové konference, která se také očekává. Na ní by měl Apple představit nový 16palcový MacBook Pro a patrně i aktualizované iPady Pro.

Komentáře