Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Raiffeisenbank chystá spustit Apple Pay. Přijde ještě v říjnu, zhruba 8 měsíců po uvedení služby na český trh

Příští týden v sobotu to bude přesně osm měsíců, co na český trh dorazila platební funkce Apple Pay. Dnes ji pravděpodobně nikdo již příliš neřeší a bere ji jako naprostou samozřejmost – platit iPhonem nebo Apple Watch u bezkontaktních terminálů je zkrátka extrémně návykové a vlastně velice přirozené.

Uplynula tedy doba, kdy banky reportovaly o obrovském zájmu svých klientů týkající se Apple Pay. Skončily i spekulace o tom, kdy bude služba ve své online podobě implementována do rozhraní konkrétních internetových prodejců. Jednoduše se z ní stala běžná záležitost, nicméně jak pro koho.

I po téměř osmi měsících některé banky stále Apple Pay nepodporují, konkrétně pak trojice Raiffeisenbank, ČSOB a Fio banka. A jejich klienti, kteří jsou zároveň uživateli jablečných produktů, z toho pochopitelně šílí. Především pak řeší, jak je možné, že „konkurence“ tuto možnost má již takovou dobu.

Rozhořčení však nebude už příliš dlouho trvat. Minimálně u Raiffeisenbank. Ta totiž na svém Facebooku oznámila, že Apple Pay spustí ještě v průběhu tohoto měsíce, tedy října. Byť nespecifikovala přesný termín, jedno je jisté: v listopadu už klienti této banky budou moci určitě nabíhat do obchodů se svými telefony a hodinkami.

Vzhledem k postoji Raiffeisenbank nicméně lze očekávat, že spuštění by mohlo být naplánováno na příští týden, respektive mezi 14. a 18. říjnem. Tiskové oddělení banky však nemůže (zatím) potvrdit nic konkrétního. Jakmile ale tato podpora přijde, stane se Raiffeisenbank v pořadí osmou bankou, která Apple Pay bude podporovat.

Služba byla od prvních dní dostupná pro klienty Air Bank, Komerční banky, České spořitelny, mBank, J&T banky, Monety, přičemž do UniCredit Bank vstoupila během července. Podporu nicméně má i fintechový startup Twisto, stravenková firma Edenred a také digitální banka Revolut.

Komentáře