Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay v ČSOB je na spadnutí. Očekává se začátek listopadu, klienti nedočkavě čekají přes 8 měsíců

ČSOB patří mezi největší banky na tuzemském trhu. Čítat má okolo 3,7 milionu klientů a během roku 2018 měla přesáhnout bilanční sumu v hodnotě 1,5 bilionu korun, což je v Česku unikát. Ani omylem tedy nejde o instituci, která by v českém bankovnictví neměla důležitou roli. Ba naopak. I přesto však dosud neintegrovala funkci, jež dost možná určuje, zdali je banka uživatelsky orientovaná, nebo nikoliv.

Řeč je pochopitelně o Apple Pay, platební službě Applu, díky níž je možné provádět transakce na základě digitální formy karty nahrané v iPhonu nebo Apple Watch. Funguje jak u bezkontaktních terminálů v podobě pouhého přiložení, tak na vybraných e-shopech, které tuto bezpečnost a rychlou metodu podporují.

Prakticky dnes není jediného uživatele, který by měl zařízení od Applu a netušil, co je to Apple Pay, případně jak ho používat. Obrovskou roli na tom mají pochopitelně samotné banky (a další instituce jako třeba Twisto nebo Edenred), které jablečnou platební službu podporují.

Mezi ně patří snad všechny klíčové instituce na českém trhu. Od jedničky České spořitelny po Air Bank, Komerční banku, Monetu, mBank, UniCredit Bank až po nováčky Raiffeisenbank a Fio banku, kteří Apple Pay spustili teprve minulý týden a rázem se u jejich klientů začala těšit oblibě. Zbylé (vyjma červencové UniCredit Bank) pak Apple Pay podporují již od prvního dne, co služba začala být dostupná v Česku.

Bylo až poněkud překvapující, že gigant jako ČSOB s podporou Apple Pay tak dlouho otálí. Dává najevo, že pro něj není služba natolik klíčová? Ladí přes osm měsíců veškeré technické detaily, které se konkurenci podařily vyladit prakticky hned? Nebo je v tom něco jiného? Nejen tyto otázky si pokládají její klienti dennodenně. A dávají to najevo hlavně na Twitteru.

O to víc, když ČSOB avizovala, že během „letošního podzimu“ Apple Pay konečně spustí. Otázkou však zůstává, kdy se tomu přesně stane. Tiskové oddělení banky předává neustále ty stejné informace a pokud nezapátráte detailně na webových stránkách banky, nemáte ani o možném dni spuštění ani okrajové tušení.

Něco však přeci jen zjistit jde. ČSOB totiž k 1. listopadu letošního roku vydá nové Obchodní podmínky pro řadu svých nabízených služeb a naznačuje právě i „platby mobilem a chytrými hodinkami“. Do toho pochopitelně spadá i Apple Pay, na které se má tolik měsíců připravovat.

Pokud tedy podmínky vyjdou v platnost 1. listopadu, což je pátek, lze předpokládat, že Apple Pay dorazí v nejbližší možný termín. Ten může vycházet na úterý 5. listopadu, jelikož Apple standardně přidává nové instituce právě v úterky. Důkazem je nejen Raiffeisenbank a Fio banka, ale také první únorová vlna.

O brzkém příchodu hovoří i nedávný únik nové informační sekce na webu, která o Apple Pay pojednává. Ta však již byla v rámci několika hodin stažena, na druhou stranu je více než jisté, že finální spuštění je otázkou několika dní. Že by se tedy konečně dočkali i klienti ČSOB?

Redakce AppleCrunch se přímo zeptala tiskového oddělení ČSOB. Jakmile budeme mít bližší informace, článek doplníme…

Komentáře