Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple stále počítá s iPhony 6s. Některé z nich vám nově zdarma opraví, pokud nejdou zapnout

Apple se čím dál usilovněji snaží o to, aby jeho zařízení vydržela co nejdelší možnou dobu. Samozřejmě nemůže zabránit fyzickému poškožení ze strany uživatele, ale může životnost iPhonu, iPadu a dalších prodlužovat softwarově, konkrétně pomocí operačních systémů, které je možné nahrát i na několik let staré produkty.

Typickým příkladem je nejnovější iOS 13, který je možné stáhnout a nainstalovat i na iPhone 6s (6s Plus), tedy čtyři roky starý stroj. To u konkurence není zvykem a Apple díky této podpoře jasně ukazuje veřejnosti a všem zákazníkům, že skutečně není v pozici, kdyby chtěl, aby si lidé rok co rok kupovali novou vlajkovou loď.

Vzhledem k podpoře takto starých zařízení je však nutné zajistit, aby dobře a spolehlivě fungovala. Přeci jen jde o produkty, které už mají svou nejlepší dobu za sebou a mohou se potýkat s interními problémy. U některých iPhonů 6s a 6s Plus jde například o možné potíže se zapnutím, a to z důvodu „selhání konkrétních komponent“.

Apple proto rozjíždí nový servisní program, díky kterému si uživatelé budou moci takto postižený iPhone nechat zdarma vyměnit. Týká se to modelů, které byly vyrobeny mezi říjnem 2018 a srpnem 2019, přičemž bude možnost servisu nabízena maximálně do dvou let od prvního nákupu (tedy do srpna 2021).

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze u zlomek iPhonů 6s a 6s Plus, které tyto problémy mají, Apple na svém webu zpřístupnil formulář pro ověření (ZDE), kde si můžete ověřit, zdali jste i vy oprávněni k této výměně. Stačí zadat pouze sériové číslo zařízení. Pokud budete oprávněni, můžete zavítat do nejbližšího certifikovaného servisu, potažmo do Apple Storu do Drážďan, Vídně a dále.

Komentáře