Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple to s hráči myslí vážně. V Apple Storu nově prodává herní ovladač Xboxu

Apple se svou novinkou Apple Arcade, která přišla spolu s iOS 13 a macOS Catalina, rozšířil svou rostoucí nabídku multimediálních služeb a zároveň skrze ni posiluje vlastní postavení v herním světě. Pro hráče na iOS, Macu a Apple TV ale přišel současně s Apple Arcade ještě druhý zásadní zlom – podpora herních ovladačů PlayStation a Xbox. Ovladač určený primárně pro konzoli od Microsoftu mohou zájemci nově nakoupit přímo v Apple Storu.

Pro hráče na zařízeních od Applu se toho nyní skutečně hodně mění a ačkoli Apple zatím přímo nekonkuruje zavedeným konzolím, jako je právě PlayStation nebo Xbox, změna v přístupu cupertinské firmy k hrám je evidentní. Z iPhonů, iPadů, iPodů, Maců a Apple TV se postupem času stávají i pro hráče čím dál atraktivnější zařízení. Služba Apple Arcade si ostatně se svou pestrou nabídkou her všeho druhu klade za cíl oslovit hráče všech věkových kategorií.

Příchod bezdrátového ovladače pro Xbox do obchodů Applu jednak ukazuje, že Apple začíná brát hraní her skutečně vážně, a zároveň prokazuje jeho čím dál idyličtější vztah s Microsoftem. Apple a Microsoft v minulosti byly úhlavními nepřáteli, ale postupem času si každá z firem našla svou unikátní polohu a řevnivost takřka vyprchala, na čemž uživatelé jednoznačně vydělali.

Microsoft na Mac i iOS postupně přenesl plnohodnotnou podobu kancelářského balíčku Office a na Mac postupně dostal i vlastní antivirus či veřejnou testovací verzi inovovaného prohlížeče Microsoft Edge, který je nově založen na enginu Chromium.

Podpora moderního ovladače Xboxu a jeho dostupnost přímo v obchodech Applu je tedy dalším signálem, že Microsoft skutečně počítá i s uživateli zařízení od Applu a i těm se dostává jeho plné péče. Ovladač na stránkách Apple Storu zakoupí i čeští uživatelé, a to za 1 499 korun. Ovladač od Sony, alespoň prozatím, skrze prodejní síť Applu k dostání není. I ten ale zařízení od Applu plně podporují.

Komentáře