Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Watch se přeci jen naučí měřit spánek, omylem to naznačil sám Apple

Než Apple představil novou generaci Apple Watch, přinesli jsme vám zprávu, která hovořila o možném příchodu funkcí zaměřených na noční využívání hodinek od Applu. Cookova firma Apple Watch prakticky od počátku staví do role zařízení, které dbá na zdraví uživatele, ale funkce jako měření spánku jim nepochopitelně chybí. Nyní se ale ukazuje, že by tomu tak nemuselo být na dlouho. Na příchod vlastní aplikace Sleep pro Apple Watch totiž nechtěně upozornil sám Apple.

V App Storu lze samozřejmě najít řadu aplikací zaměřených na měření spánku, takže i Apple Watch lze využívat jako „sleep tracker“. Od zařízení, jako jsou Apple Watch, by se ale dalo předpokládat, že budou disponovat i systémovou funkcí zaměřenou na spánek. Nové funkce měření spánku byly očekávány s příchodem nových Apple Watch 5. generace, ale v Cupertinu se pravděpodobně něco zadrhlo a novinka nabrala zpoždění. Na zatím neexistující aplikaci Sleep nicméně již nyní, podle všeho nedopatřením, lákala aplikace Budík na screenshotu v App Storu.

Screenshot z německé App Storu (Zdroj: The Verge)

Dle stručného popisu v App Storu by nová aplikace Sleep měla umožňovat funkci „večerky“, kterou nabízí systémové „Hodiny“ na iOS. Na hodinkách by ale tato aplikace mohla být chytřejší, a to díky aktivnímu sledování spánku. Hodinky by díky senzorům pohybu či tepu mohly dokázat vyhodnotit fázi spaní uživatele a v daném časovém rozmezí jej tiše probudit v moment nejmělčího spánku. Toto ostatně již dnes některé aplikace i některé levné fitness náramky umí.

O rostoucích ambicích Applu na poli měření spánku a jeho kvality se začalo spekulovat hlavně po akvizici firmy Beddit, která vyvíjí oblíbenou podložku na matraci pro měření spánku. Doposud se akvizice nijak neprojevila a vypadá to, jakoby si Beddit i po přesunu do područí Applu žil vlastním životem. Server 9to5Mac nicméně již před příchodem nových Apple Watch informoval, že Apple na poli měření spánku dle jeho zdrojů chystá velké novinky.

Spánkový pásek od Bedditu, který se dává na postel za účelem měření spánkové aktivity

Připravovaná sada funkcí zaměřených na noční užívání Apple Watch prý nese interní kódové označení „Burrito“ a má se jednat o poměrně komplexní balíček vylepšení, který posune Apple Watch zase o kousek dále. Funkce se netýkají jen přímo měření spánku, ale celkově hodinky Applu připravují na efektivní noční využívání. Hodinky Applu mají údajně přijít i s funkcí, která uživatele po příchodu z práce včas upozorní, aby si hodinky před ulehnutím do postele nabil a na noční měření je tak připravil.

Sada nočních funkcí má být doplněna i o vychytávku, která automaticky vypne alarm, pokud se uživateli hodinek podaří vstát dříve, než na kolik má nastavený budík. V oblasti buzení mají Apple Watch přijít rovněž s možností tichého alarmu, který uživatele vzbudí pouhými vibracemi. To ocení primárně lidé, kteří se musejí budit v jiný čas než jejich partner, partnerka či spolubydlící. Nechtěnému vzbuzení by naopak mělo předejít automatické přepínání hodinek do režimu „Nerušit“, pokud člověk ulehne do postele.

Server 9to5Mac sliboval představení nových funkcí zaměřených na spánek a noční nošení hodinek již na zářijovou keynote, kde byla představena nová generace hodinek. K tomu nedošlo a mohlo se tedy zdát, že informace o sadě funkcí „Burrito“ byly zcela chybné. Nyní to ale vypadá, že Apple na poli spánku přeci jen pro své Watch něco chystá a dočkat bychom se mohli již brzy.

Komentáře