Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Beta verze iOS 13.2 potvrzuje, že Apple vyvíjí AirPods s aktivním potlačováním okolního ruchu

Apple nepřestává vylepšovat svůj nejnovější mobilní operační systém iOS 13 a během včerejšího dne vydal první beta verzi iOS 13.2 pro vývojáře, která skrývá několik zajímavostí. Vedle toho, že přináší ultimátní fotografickou funkci Deep Fusion (o které jsme vás včera informovali), poodhaluje i budoucnost nových AirPodů.

Magazín 9to5Mac se totiž ihned, co cupertinská firma iOS 13.2 pro vývojáře vydala, pustil do detailního zkoumání kódu, což nakonec ovoce skutečně přineslo. Hlouběji v nastavení zpřístupnění objevil novou ikonu, která vyobrazuje pozměněný model jedněch z nejoblíbenějších sluchátek na světě.

Na první pohled připomínají klasické špunty, které se prakticky zamontují do uší. Dost možná si tento trend ještě pamatujete. Apple se jej podle všeho pokusí v inovované podobě vrátit po svém a do nových sluchátek přidá funkci, na kterou všichni dlouhé roky čekají – aktivní potlačování okolního ruchu.

Ikona indikující příchod nových AirPodů (Foto: 9to5Mac)

Díky tomu pak sluchátka budou schopna blokovat hlasité vlivy okolí, což se může hodit například do letadla nebo hlučnějších dopravních prostředků či situací. V interním kódu se poté objevuje také zmínka o různých poslechových módech, minimálně toho s aktivním potlačováním okolního ruchu (tazkvaný Focus Mode) a toho bez. Je otázkou, zdali Apple vyvíjí i další režimy.

Kdy ale firma Tima Cooka nové AirPody představí? Lze očekávat, že by mohly dorazit ještě tento měsíc, konkrétně na jeho konci, kdy Apple chystá další událost zaměřenou hlavně na iPady a MacBooky. Dost možná je může odhalit těsně před vánočním obdobím, protože AirPods jsou tím typem produktu, který bývá často darován. To jsou však zatím pouze spekulace.

Foto: Maurizio Pesce / Flickr

Komentáře