Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bývalí zaměstnanci Applu vyvinuli dveřní zámek, který lze odemknout iPhonem i textovou zprávou

Chytrá domácnost se za posledních pár let natolik rozrostla, že prakticky neexistuje běžný proces, který by se nedal odbavit přes iPhone. Silně tomu pomáhá i HomeKit, pomocí něhož je možné tvořit automatizované sekvence požadavků. Na druhou stranu bez reálných výrobků by k ničemu takovému nemohlo dojít.

Na trhu existuje široká škála žárovek, zásuvek, zvonků, světel i pokročilých spotřebičů, které na sobě mají nálepku Works with Apple HomeKit a bezproblémově se dají ovládat pomocí mobilních zařízeních. Nově do této oblasti vstupuje i americký startup Level Home, za nímž stojí dva bývalí zaměstnanci Applu.

Jmenovitě jde o Johna Martina a Kena Gota, kteří se rozhodli vyvinout produkt, jenž nesmí chybět na žádném domě nebo bytu. Spolu se svým týmem představili unikátní zámek na dveře pod názvem Level Lock, který má splňovat ta nejpřísnější kritéria, co se týče bezpečnosti, a spolehlivě běžet prostřednictvím mobilní aplikace.

Součástí je i klasická baterie, která se jednou za čas mění

Není složité si představit, jak takový gadget může ve skutečnosti fungovat. Zkrátka zamkne dveře vždy, když stisknete požadované tlačítko v dedikované aplikaci, případně v nativní jablečné aplikaci Home. Má však několik vychytávek, které ho posouvají o kus dále před konkurencí.

Vedle toho, že stačí iPhone k zámku dveří kdykoliv přiložit a na základě Bluetooth zamknout, potažmo odemknout, umožňuje také zasílání textových zpráv s heslem. To se může hodit například v situacích, kdy by bylo třeba někomu odemknout na dálku. Součástí této funkce je i takzvaný Party Pass, což je kód pro vícero lidí.

John Martin a Ken Goto, zakladatelé startupu Level Home

Mezi další drobné vychytávky patří i zasílání automatických zpráv poté, co bude zámek odemknut například pozdě v noci. To může značit příchod dítěte nebo teoreticky i pokus o nedovolený vstup. Samozřejmostí je i možnost přesného rozvrhu, kdy se má zámek zamknout, případně odemknout. Podobných prvků má Level Lock několik a i proto vysbíral již 71 milionů dolarů na investicích od Lennar Homes nebo Walmartu.

Po designové stránce pak nejde o nic zcela unikátního, ovšem tvůrci jasně zdůrazňují, že v tomto případě se kladl ohled především na funkčnost a maximální bezpečnost. Level Lock bude nabízen za 250 dolarů (zhruba 5 800 korun) a dorazí v lednu příštího roku.

Komentáře