Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Call of Duty Mobile si vystřílelo rekord. Za úvodní týden byla hra stažena více než 100 milionkrát

Herní série Call of Duty patří snad k nejlegendárnějším FPS titulům všech dob a vývojářské studio Activision na tomto statusu pochopitelně neustále staví. Dokazuje to i nedávný příchod mobilní variace této hry pod názvem Call of Duty Mobile, kde je možné hrát několik atraktivních módů včetně Battle Royale. Už před startem se domnívalo, že půjde o velkou věc, ale málokdo očekával, jak moc velká může být.

Call of Duty Mobile si totiž hned během debutového týdnu připsalo titul nejúspěšnější mobilní hry vůbec, k čemuž jí dopomohly počty stažení. Podle analytického serveru Sensor Tower měla být novinka stažena více než 100 milionkrát, což je v průběhu prvních sedmi dní naprostý unikát. Žádné jiné mobilní hře se tento milník nepodařilo dosáhnout.

Velice blízko k tomu měly závody Mario Kart Tour od Nintenda, které byly staženy přibližně 90 milionkrát, ale co se týče stříleček, konkurence je až hluboko dole. Logicky byla srovnávána s fenoménem Fortnite, který byl během svého uvedení za první týden stažen 22,5 milionkrát, byť byl ze začátku dostupný pouze jen na App Storu. Relevantní je i PUBG, které bylo na iOS a Androidu staženo 28 milionkrát.

Co se týče konkrétnějších čísel, Call of Duty Mobile dominovalo (a stále nejspíš dominuje) právě na iOS. Na jablečném operačním systému měla být stažena 45,3 milionkrát, přičemž na konkurenčním Androidu 45,3 milionkrát. Zpravidla tomu bývá naopak, jelikož telefonů a tabletů s Androidem je po světě více.

iOS pak předčilo Android také v příjmech: Call of Duty Mobile vygenerovalo zhruba 9,1 milionu dolarů, respektive o 0,6 milionu dolarů více než na Androidu. Největší úspěch pak hra zaznamenala ve Spojených státech (17,3 milionu stažení), v Indii (13,7 milionu stažení) a Brazílii (7,1 milionu stažení).

Pokud vás novinka zaujala, můžete si ji bezplatně stáhnout z App Storu s tím, že si můžete dokupovat potřebná vylepšení přímo ve hře ve formě in-app nákupů.

Komentáře