Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dorazil macOS Catalina. Podívejte se, jak ho nainstalovat a která zařízení ho podporují
macOS Catalina

Do poslední chvíle se nevědělo, kdy přesně macOS Catalina v plné verzi vyjde, nyní ale tento moment konečně nadešel. Stejně jako už mnoho předchozích je i nová verze desktopového operačního systému Applu dostupná zcela zdarma pro všechny modely (ovšem ne všechny ročníky) počítačů značky. O novinkách, které přináší, jsme napsali už mnoho a ty nejdůležitější shrnuje předchozí článek.

Instalace nových velkých verzí macOS je velmi jednoduchá. Počítač na dostupnost Cataliny buď upozorní sám, nebo můžete navštívit Předvolby systému a kliknout na Aktualizace softwaru, zkontrolovat dostupnost a po objevení macOS Catalina spustit jeho stahování a instalaci.

Není tomu tak dávno, co byl macOS dostupný prostě pro všechny počítače Applu s procesory Intel, to už ale naneštěstí neplatí. Vyhlížet nový systém tak mohou majitelé všech 12palcových MacBooků, MacBooků Air z roku 2012 a novějších, MacBooků Pro z roku 2012 a novějších, iMaců a Maců mini od roku 2012, všech iMaců Pro a Maců Pro z roku 2013 a novějších.

macOS Catalina například umí nativně používat iPad jako druhý displej

Ti, co se rozhodnou aktualizovat okamžitě, se nejspíš musí připravit na poměrně dlouhé čekání kvůli vytížení serverů Applu. Pokud se jedná o laptop, je nejlepší ho mít při instalaci připojený k nabíječce. Nejlepší přehled o všem zajímavém, co macOS Catalina nabízí, je dostupný prostřednictvím našeho tagu #macOS Catalina pod článkem.

Komentáře