Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Éra po Stevu Jobsovi. Chystá se nová kniha o Applu mapující vývoj firmy za Tima Cooka a úspěch Apple Watch
Jony Ive a Tim Cook (Foto: Apple)

Knihy týkající se Applu se staly velice populárními nejen v okruhu fanoušků cupertinské společnosti, ale také pro celý technologický svět a díky svým mnohdy inspirativním poučkám si je oblíbila i širší veřejnost. Typickým příkladem může být zevrubný životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona nebo titul Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple z pera Leandera Kahneyho.

Pochopitelně se největší oblibě těší ten typ knih, který pojednává o konkrétní osobě, respektive vztahu dotyčného s Applem a jeho obrovském vlivu na komplexní fungování. Podobným směrem se vydá i nový titul, který chystá uznávaný reportér deníku The Wall Street Journal Tripp Mickle.

Jeho počin ze sféry jedné z nejvlivnějších společností světa se bude zabývat dobou po smrti Steva Jobse (který zemřel v roce 2011), které vládne jeho nástupce Tim Cook. Cílem bude čtenářům přiblížit, jak se firma změnila, proč se začala zaměřovat na nové oblasti a zamyšlení, proč se zpomalilo uvádění zcela nového, „revolučního“ hardwaru.

Titanový model

Velký prostor má být kladen na Apple Watch, vůbec první produkt, který Apple od píky vybudoval bez Jobsova dohledu. Není třeba dodávat, že se po pár letech stal extrémně oblíbeným, což je potvrzuje, že cupertinská firma nemusí nutně stát na tvrdém lídrovi, jakým byl právě Jobs. Cook totiž takový ani zdaleka není a jeho priority jsou posazené malinko někde jinde.

Zatím není známo, jak se bude titul jmenovat a kdy přijde – jedná se o první zmínku, že se něco takového chystá. Již nyní je možné předpokládat, že si řadu svých čtenářů v době, kdy vyjde, nepochybně najde.

Komentáře