Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google představil nový hardware. Konkurovat bude iPhonům, AirPodům a možná i MacBooku Air

Včera v New Yorku proběhla nyní už tradiční akce firmy, kde představuje nové hardwarové produkty. Ten nejočekávanější, Google Pixel 4, se jako první telefon snaží přímo konkurovat systému odemykání Applu Face ID. Další v zásadě nutností bylo představit také vlastní bezdrátová sluchátka a oznámeno bylo datum možné konkurence Apple Arcade – herní streamovací služby Google Stadia.

Pixel 4

Nový telefon Googlu nejspíš skoro nikoho nepřekvapil kvůli vysoké míře úniků informací. Jeho nejzajímavější vlastnosti jsme už dříve shrnuli a ty standardní zahrnují procesor Snapdragon 855, 16 GB RAM, 64 nebo 128 GB interní paměti, odolnost proti vodě a prachu do standardu IP68 a kapacity baterie přibližně odpovídající iPhonům. Pixel 4 ani Pixel 4 XL pravděpodobně nebudou schopny dosáhnout výkonu ani výdrž na baterie telefonů Applu, na druhou stranu jsou většinou levnější. Mimoto se snaží zaujmout jinými charakteristikami.

Mezi ty patří právě soubor senzorů skrytý v poměrně velké černé liště nad displejem. Systém funguje na podobném principu jako technologie Applu, navíc ale obsahuje radar. Ten rozezná, když se k telefonu blíží ruka, aby ho zvedla, a připraví rozeznání obličeje k okamžité reakci.

Podle prvotních zkušeností se vskutku jedná o významně rychlejší proces než u Face ID, který je na druhou stranu vykoupen poněkud nemoderním vzhledem přední strany zařízení. Google se radar pokusil použít i pro další funkci v podobě futuristického ovládání telefonu bez dotyku „máváním“ nad displejem. Jednak se ovšem jedná o velmi specifický a jen málokdy užitečný způsob interakce a jednak podle prvních reakcí není vůbec spolehlivý.

V určitém ohledu má Pixel 4 také lepší displej, než nové iPhony – tedy v závislosti na tom, zda někdo ocení spíše vyšší jas nebo vyšší obnovovací frekvenci. Displej telefonu Googlu dokáže probliknout až devadesátkrát za vteřinu oproti standardním šedesáti. To znamená dojem plynulejšího a svižnějšího systému, který je možné vidět například u novějších iPadů Pro s obnovovací frekvencí až 120 Hz. iPhony 11 Pro zase mnohem lépe zobrazí HDR obsah a nejspíš budou lépe viditelné na přímém slunci.

Nakonec, Pixel 3 měl pověst takřka bezkonkurenčně nejlepšího telefonu pro fotografování na trhu. Zatím je otázkou, zdá má Pixel 4 šanci tento titul obhájit (podle předběžných testů se zdá, že ne), každopádně nenabídne nejvíce možností pro komponování. Na rozdíl od iPhonů Pro 11 s klasickým, širokoúhlým a teleobjektivem má Pixel jen dva, klasický a teleobjektiv.

Pixel Buds 2

AirPods se staly velmi populárními hlavně díky velmi jednoduchému používání a vysoké užitečnosti. V zásadě žádná jiná značka dosud nebyla schopna je v těchto kategoriích dohnat a jestli toho budou schopná sluchátka Googlu se jen tak nedozvíme. Překvapivě je totiž Google plánuje vydat až na jaře příštího roku a na včerejší prezentaci tisku neposkytl ani žádné funkční kusy.

Pixel Buds 2 mají každopádně lépe vypadající design, lepší ergonomii a pasivní odhlučnění prostřednictvím gumových špuntů. Díky tomu mají nabídnout kvalitnější zvuk s výraznými basy, který se navíc hlasitostí automaticky přizpůsobí okolnímu prostředí.

Pixelbook Go

Z hlediska operačního systému laptopy Googlu se svým funkčně omezeným ChromeOS nejsou schopny k nabídce Applu poskytnout dobrou alternativu. Pro nenáročné uživatele, kteří hlavně surfují na internetu a nepotřebují komplexnější nebo funkčně velmi specifický software ale mohou chromebooky stanovit zajímavou nabídku.

Pixelbook Go je 13palcový laptop s tloušťkou 13 milimetrů a váhou kolem jednoho kilogramu. V kombinaci se zajímavým minimalistickým designem a cenou výrazně pod tisícem dolarů si není příliš těžké představit, že by jim dal přednost člověk s potenciálním zájmem o MacBook Air. 

Google Stadia

Ačkoliv se funkčně i obsahově jedná o naprosto odlišné služby, je možné Stadia postavit naproti Apple Arcade. Herní streamovací služba má hráčům zpřístupnit i ty nejnovější a nejnáročnější hry prakticky na všech zařízeních s prohlížečem Chrome a schopných přehrávat videa z YouTube. Místo předplatného Apple Arcade s převážně exkluzivními indie hrami by tak někteří hráči mohli dát přednost mainstreamovějším hrám v bezprecedentně dostupném formátu. Nakolik to bude fungovat v praxi, se budeme moci dozvědět od 19. listopadu, kdy má být Google Stadia oficiálně spuštěna. 

Další zařízení

Google představil i několik dalších zařízení, které nabídce Applu přímo nekonkurují. Chytrý reproduktor Nest Mini by mohl zaujmout zákazníky HomePodu, i přes vylepšení oproti loňskému modelu ale nejspíš nenabídne kvalitnější nebo podobně kvalitní zvuk jako nabídka Applu. Nest WiFi pak schopnosti chytrého reproduktoru kombinuje s WiFi routerem. 

Komentáře