Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Inovovaný iPhone SE může být hit. I díky němu mají prodeje iPhonů začátkem roku 2020 růst

Už několik let se spekuluje nad tím, zda Apple konečně představí nástupce iPhonu SE, pro řadu lidí nejlepší model, který se těšil oblibě především díky kompaktnímu tělu se čtyřpalcovým displejem, solidnímu výkonu a ověřenému designu po vzoru iPhonu 5, respektive 5s. Nyní se ukazuje, že cupertinská firma nad inovací tohoto modelu skutečně přemýšlí, avšak ne tak, jak si mnozí mohou myslet.

Apple už zkrátka nevěří displejům, které jsou menší než 4,7 palce. Nebere to jako výhodnou strategii a raději chce nabízet větší telefony, jež se mohou profilovat do role produktivnějšího nástroje. Navíc jde jednoduše o vývoj trhu. Proto se očekává, že gigant pod vedením Tima Cooka vyrukuje s takovým iPhonem, který bude designově totožný s iPhonem 8, ale bude nabízet modernější a výkonnější vnitřnosti.

Jakmile se tato informace dostala na povrch, na fórech se pochopitelně rozjely výživné debaty. Pokud Apple chystá „nástupce iPhonu SE“, který měl čtyřpalcový displej, nemůže přece onu hlavní věc, která jej charakterizovala, vzít a kompletně ji změnit. Kalifornská společnost nicméně jen málokdy přímo naslouchá svým zákazníkům a pokud jsou dostupné informace pravdivé, čtyřpalcový displej se v iPhonu pravděpodobně nikdy nevrátí.

I tak se ale očekává, že půjde o velkou věc. Minimálně to předpovídá uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který věří, že nový „iPhone SE“ hned po svém představení v prvním čtvrtletí příštího roku zvedne prodeje všech iPhonů meziročně o 10 procent. Co se pak týče samotných prodejů těchto modelů, odhaduje 30 až 40 milionů kusů během roku 2020.

Zajímavý je i kontext s aktuálními iPhony 11 a 11 Pro. Konkrétně levnější „jedenáctka“ se má spolu s očekávanou aktualizací modelu SE na tomto růstu podílet a pokud se naplní tyto analytické domněnky, dost možná se překlopíme do doby, kdy potáhnou levnější telefony, které budou uživatelé častěji upgradovat za nové.

Komentáře