Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jen minimální rozdíl. Kamera iPhonu 11 Pro se může rovnat se zrcadlovkou od Canonu za 130 tisíc korun
iPhone 11 Pro je nejvýkonnějším telefonem na trhu, stejně jako byl loni iPhone XS (Foto: Apple)

Co se týče kamerových schopností, iPhone vždy bývá srovnáván především s vlajkovými telefony konkurenčních výrobců, zpravidla Googlu, Samsungu a Huawei. Málokdy je však stavěn do role, v níž by soupeřil s profesionálními zrcadlovkami, a to z jednoduchého důvodu: zkrátka na ně nestačí. To však nyní už nemusí být zcela pravda.

Jakmile Apple v září představil nové iPhony 11 Pro, hned se vědělo, že svět nejen mobilního fotografování (a ostatně i natáčení) bude mít velice slušného zástupce. Ultraširokoúhlá čočka, širokoúhlá čočka, teleobjektiv a softwarové inovace. Kombinace, díky níž se iPhone 11 Pro může stát nadějnou náhradou za tradiční zrcadlovky.

iPhone 11 Pro

Dokazuje to i nové video, o které se postaral youtuber Matti Haapoja. Ten zkoušel fotit různé fotky jak ze svého iPhonu 11 Pro, tak z nadupané digitální zrcadlovky Canon 1D X Mark II, která patří mezi oblíbené volby profesionálních fotografů. Pořízené záběry pak porovnával vedle sebe a laik by jen stěží poznal zásadní rozdíl.

iPhone 11 Pro potvrdil, že se může svými výstupy rovnat i se špičkou na trhu. To, v čem se fotky hlavně liší, je pozadí a takzvaný bokeh efekt, který u fotky z iPhonu vypadá až příliš přehnaně a v rozích fotek se lehce ztrácí. Rozhodně však nejde o věc, která by měla natolik zásadní vliv. Vykreslení fotky je pak u obou zařízení precizní a přirozené.

Zajímavý je i fakt, že se Canon 1D X Mark II (v základním provedení) prodává okolo 130 tisíc korun, zatímco iPhone 11 Pro lze sehnat za „pouhých“ 30 tisíc korun. Není tedy třeba zdůrazňovat, že poměr cena/kvalita jasně nahrává nejnovějšímu iPhonu, který už několikrát dokázal, že se dá používat i na natáčení profesionálních videí (například klipu zpěvačky Seleny Gomez nebo dokonce i filmů). Na druhou stranu je nutné brát v potaz, že to platí jen pro určitou skupinu fotografů a kameramanů, kteří chtějí zkoušet něco nového.

Komentáře