Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Korejské designové studio navrhlo decentní kryt na iPhone 11 Pro, který skryje čočky na zádech
Foto: cloudandco design studio / Behance

Pokud nové iPhony oproti svým předchůdcům po stránce designu v něčem vynikají, je to bezpochyby rozložení čoček v zadním pravém horním rohu zařízení. Apple totiž vsadil na poněkud netradiční vzhled, za který si opět vysloužil posměšky na podobnost se sporákovou plotnou nebo rotačním holícím strojkem. A byť si většina uživatelů pravděpodobně zvykne a nebude jim toto výrazné čtvercové osazení vadit, najdou se tací, kteří by jej nejraději skryli.

Na to mohou jít pomocí krytů, kterých se začíná objevovat celá řada (včetně těch oficiálních od Applu), nicméně ty zpravidla nechají výřez na fotoaparát. To je ostatně logické: nikdo nechce mít ukrytou kameru trvale pod obalem. Na druhou stranu se dají vymyslet doplňky s jakousi pohyblivou clonou, se kterou by bylo možné manipulovat vždy, když chcete fotit (natáčet), nebo ne. Podobně na to nahlíží i Cloudandco Design Studio.

Foto: cloudandco design studio / Behance

Jihokorejské designové studio navrhlo speciální silikonový obal na iPhone 11 Pro a větší variantu Max, který disponuje pohyblivým modulem, pomocí něhož je možné čočky fotoapárátu skrýt. V praxi byste tak mohli mít iPhone s překrytými čočkami, ale v případě, kdy budete chtít fotit, lehkým posunutím prstu směrem dolů clonu „otevřete“, přičemž se automaticky spustí kamera. Clona mimo jiné slouží i jako ochrana čoček.

Foto: cloudandco design studio / Behance

Rozhodně nejde o žádný ryze inovativní nápad, ale pro některé uživatele by mohl dávat smysl. Navíc působí vcelku netradičně a stylově. Co se týče dostupnosti, zatím nejsou známy bližší údaje, kdy vstoupí do výroby. Patrně se jedná pouze o grafický nápad, nicméně se studiu dostává velmi pozitivních ohlasů na platformě Behance a je možné, že spuštění produkce nebude dlouho trvat.

Foto: cloudandco design studio / Behance

Komentáře