Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Mario Kart Tour boří rekordy. Za první týden má 90 milionů stažení a patří k nejstahovanějším titulům Nintenda
Foto: IGN

Vzhledem k tomu, jaké legendární postavení má ve světě her závodní série Mario Kart, očekávalo se, že se bude těšit velké oblibě i na platformě iOS (iPadOS), kam zhruba před týdnem pod názvem Mario Kart Tour oficiálně dorazila. A byť nelze říct, že by hra něčím zásadním vyčnívala, rozhodně jí to neubírá na atraktivitě, která je tak vysoká, že Nintendu stanovila nový rekord.

Mario Kart Tour byla jen za první týden od svého debutu stažena více jako 90 milionkrát, což je mnohonásobně více než jakákoliv jiná hra, se kterou Nintendo na iOS (iPadOS) a Androidu operuje. Informuje o tom analytický server Sensor Tower. Dosud byl napříč platformami od Applu a Googlu nejstahovanější titul Animal Crossing: Pocket Camp – 14,3 milionu stažení. Rozdíl je tak velice výrazný.

Na Mario Kart Tour nestačí ani Super Mario Run, jeden z nejočekávanější mobilních titulů posledních let, který se mimo jiné dostal i do prezentace během keynote Applu. Ten byl během úvodního týdne stažen přibližně 13 milionkrát. Na záda mu dýchá i další kultovní hra, Fire Emblem Heroes, která pokořila hranici 8 milionů stažení.

Na obrovském úspěchu Mario Kart Tour se nicméně více podílí konkurenční Android. Uživatelé, kteří na tomto systému fungují, generují stažení ve výši 53,5 milionu, přičemž hráči na iOS (iPadOS) si ji do svých zařízení nainstalovali cca 36,5 milionkrát. Na druhou stranu ale jablečná platforma přináší Nintendu větší výdělky než ta od Googlu – 9,6 milionu dolarů oproti 3,1 milionu dolarů.

Právě co se týče poplatků, hra byla poměrně dost kritizována od nezaujaté veřejnosti. Nintendo totiž nikdy neměl příliš ve zvyku zamykat běžný herní obsah s tím, že bude otevřen až po měsíčním předplatném. U Mario Kart Tour tomu tak je, ovšem to nijak výrazně herní zážitek nelimituje. Hráči si i tak mohou užívat animované závody s kultovními postavičkami světa Nintendo okořeněné všelijakými nástrahami pro soupeře.

Komentáře