Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový doplněk pro tracking věcí ponese jméno AirTag. Dorazit by mohl ještě tento týden
Foto: 9to5Mac

Spolu s tím, co přišla na iOS 13 redesignovaná aplikace Find My, kombinující Find My Friends a Find My iPhone, začalo se mluvit také o zcela novém doplňku. Tím by bylo zařízení na bázi produktu Tile, které by se připevňovalo na různé předměty a uživatelé by mohli přímo v aplikaci lokalizovat, kde se zrovna nachází.

Asi není třeba vysvětlovat, jak užitečné to může být například na svazku klíčů, peněženkách nebo dokonce cestovních taškách. Apple navíc plánuje tento doplněk vybavit unikátní funkcí, na základě které by případně ztracené věci mohli hledat i naprosto cizí uživatelé zařízení od Applu, a to bez jejich vědomí pomocí signálu Bluetooth.

Foto: Tile

V softwarovém rozhraní by pak měla fungovat i rozšířená realita, která by lépe zvýrazňovala lokality věcí, na nichž by tento gadget byl připnut. Ví se tedy o tom celkem dost a podle interního zdrojového kódu v iOS 13.2, který včera vyšel, lze očekávat, že odhalení nebude mít dlouhého trvání.

V něm se totiž objevilo několik zmínek o takzvaném AirTag, což je název, který tento geolokační doplněk bude nést. Předtím se spekulovalo o pojmenování Apple Tag, ale firma patrně vsadila na propojení s oblíbeným slovem air. Dále se objevila i informace o „battery swap“ – to naznačuje, že AirTag bude mít vyměnitelnou baterii a nebude nutné je neustále dobíjet, což je rozhodně dobrá cesta.

Možná podoba (Foto: MacRumors)

Velkou otázkou je ale termín. Je dost možné, že jej Apple představí ještě tento týden a naváže na nové AirPods Pro s aktivním potlačováním okolního ruchu a lepším zvukem, které nečekaně odhalil včera.

Komentáře