Inzerce      O nás     CzechCrunch  
PC, které vypadá jako nový Mac Pro. Startup Dune ukazuje počítačovou skříň po vzoru struhadla
Foto: Dune

Jakmile Apple představil nový modulární Mac Pro, první, co veřejnost zaujalo, byl design. Cupertinská firma opět sáhla po poněkud netradičním zpracováním a oprávněně se tak objevovaly vtípky poukazující na podobu se struhadlem na sýr a tak podobně. Byť unikátní výkon, který Mac Pro bude nabízet, je patrně důležitější, vzhled je to, co lidi vtáhne.

Nad tím začal přemýšlet i startup Dune, který by rád nabídl běžným zákazníkům „Mac Pro“, respektive jeho nový poutavý design, aniž by museli utrácet stovky tisíc korun. Přišel proto s řešením pod názvem Dune Pro, což je zjednodušeně řečeno počítačová skříň v prakticky totožném designu, do které si majitelé mohou vkládat vlastní komponenty.

Foto: Dune

Broušený stříbrný hliník, ocelové ohraničení, madlo i zvláštní větrání prostřednictvím kulatých výřezů. Vše, co má originální Mac Pro, nabídne i Dune Pro, byť samozřejmě s menšími odchylkami (například odsuvný systém boků skříně). Laik by ale rozdíl jen ztěží poznal.

Podívejte se na vtipné reakce na nový Mac Pro a stojánek k monitoru, kterých se účastní i IKEA

Foto: Dune

Uvnitř se pak skrývá prostor pro základní desky typu Mini ITX, ATX, mATX, EATX nebo EEB, přičemž nabízí až sedm dalších slotů včetně místa pro dlouhé, až 380milimetrové grafické karty a CPU chladiče. V budoucnu by pak navíc bylo možné operovat až s 32jádrovým procesorem. Součástí krabice o velikosti 218 x 450 x 529 mm jsou také dva nativní USB-C porty.

Dune Pro zatím není v prodeji a nebude, dokud neuspěje na kickstarterové kampani, která začíná 21. října. Lze však očekávat, že produkt tohoto typu bude mít mezi běžnou veřejností silné ohlasy – každý chce přece mít doma struhadlo, které proslavil Apple. Skutečný Mac Pro pak dorazí během tohoto roku.

Komentáře