Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Raiffeisenbank konečně spouští Apple Pay, přidává se i Fio banka. ČSOB stále nic

Neuvěřitelné se stalo skutečným. Po zhruba osmi měsících, co platební služba Apple Pay oficiálně funguje na českém trhu, se rozšiřuje do dalších dvou bank. Konkrétně do Raiffeisenbank, o které jsme vás informovali před několika dny s tím, že se příchod blíží, a také do Fio banky.

Proces přidání karty do Wallet na iPhonu je pochopitelně naprosto totožný jako u Air Bank, České spořitelny, Komerční banky a několika dalších, které jsou v Česku dávno dostupné (vyjma UniCredit Bank, která dorazila v červenci). Stačí kartu od Raiffeisenbank nebo Fio banky v aplikaci naskenovat, případně doplnit potřebné údaje a u příslušné banky telefonicky potvrdit.

Následně mohou klienti platit u bezkontaktních platebních terminálů, které jsou v Česku skoro všude, a na internetu, pokud to daný prodejce podporuje. Teoreticky jde i peníze vybírat z bankomatů, ovšem pouze v případě, že mají bezkontaktní modul pro přiložení.

Velice skloňovanou bankou je i ČSOB, která Apple Pay dosud neuvedla. Podle slov tiskového oddělení by měla dorazit ještě letos, byť se přesně neví kdy. Z velkých hráčů je nicméně poslední, což je poměrně zvláštní na to, jaké postavení na tuzemském trhu má.

Komentáře