Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Seriál For All Mankind má být jako Mad Men z prostředí NASA. Naplánované jsou už tři řady
Jednu z hlavních postav For All Mankind ztvárnil herec Joel Kinnaman

Před několika dny proběhl v New Yorku Comic Con a se zastoupením tvůrců svých seriálů na něm nechyběl ani Apple. Tamnějšímu publiku v panelové diskuzi přiblížil očekávané „sci-fi z alternativní historie“ For All Mankind a exkluzivně předvedl plnohodnotnou upoutávku na psychologický thriller Servant od M. Night Shaymalana.

Nedávno jsme psali o až překvapivě velké odezvě, jaké se trailery seriálů na Apple TV+ těší, ne vždy je ovšem pozitivní. Zatímco první ukázka seriálu For All Mankind navnazovala na dramatický alternativní vývoj závodů o dobývání vesmíru bez naznačení mnoha detailů, druhá do hlavních rolí poměrně výrazně nasadila ženské astronautky. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem diváci neočekávali ambicióznější příběh například s dobýváním Marsu nebo stavěním základny na Měsíci.

Místo toho se momentálně zdá, že odpovědí Američanů na Rusa jako prvního astrunauta na Měsíci v seriálu bude hlavně sestavení první kompletně ženské posádky vesmírné rakety. Diskuzní panel v New Yorku se přímo k tomuto aspektu příliš nevyjádřil, ale zazněly povzbuzující informace o obecnějším směřování a základní idee For All Mankind.

Jak je známo, jeho hlavním producentem je Ron Moore, který má v životopise práci na Star Treku nebo novější verzi Battlestar Galacticy. Kvůli práci pro Apple ho kontaktoval Zack Van Amburg nedlouho po tom, co k firmě přešel z kreativně velmi úspěšného vedení televizní divize Sony a navrhl mu projekt, v němž by se zabýval historií prvních letů do vesmíru.

Moore souhlasil, kvůli zpestření a zvýšení zajímavosti materiálu si prosadil, aby budoucí seriál For All Mankind představil spíše alternativní historii, ačkoliv s tím, že bude stále velmi realistický. Tak vznikla základní idea díla, které už má naplánované alespoň tři řady a má být něco jako Šílenci z Manhattanu (Mad Men) z prostředí NASA 60. a 70. let.

Podobné přirovnání – stejně jako několik detailů o příběhových liniích seriálu – For All Mankind představuje jako komplexní záležitost pro divácky zkušené publikum. Ačkoliv bude do velké má vycházet z fantazie tvůrců, objevní se v něm prý i mnohé odkazy a rekonstrukce reálných událostí a jejich důsledků. Výrazně přítomný má být i politický kontext s reálnými historickými postavami v nových situacích, jež dále ovlivní vývoj hlavní dějové linie.

For All Mankind bude jedním ze seriálů, které budou dostupné spolu se spuštěním Apple TV+ 1. listopadu. Zájemci ho budou moci zhlédnout v rámci zkušebního měsíčního předplatného zdarma, standardního předplatného 4,99 dolaru měsíčně pro až šest lidí nebo ročního bezplatného přístupu spolu se zakoupením produktu Applu (samozřejmě s výjimkou příslušenství).

Psychologický thriller Servant od tvůrce filmů jako Šestý smysl, Vyvolený a nověji například Rozpolcený, se na Apple TV+ začne objevovat od 28. listopadu. Jednotlivé díly budou mít vzhledem k žánru poměrně netypickou půlhodinovou stopáž, přičemž tvůrci jich prý mají v plánu až 60 vydaných v průběhu šesti let. Zatím však vůbec není jasné, zda by o to měl zájem i Apple a dost možná se tak rozhodne podle úspěchu projektu u diváků a kritiky.

Komentáře