Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Šestnáctipalcový MacBook Pro už možná klepe na dveře. Podívejte se, jak by mohl vypadat
Koncept: 9to5Mac

Už delší dobu se spekuluje o tom, že by měl Apple vydat nový MacBook Pro, který by se oproti svým předchůdcům lišil především ve velikosti úhlopříčky a samozřejmě i výkonu. Podle dostupných informací, na které se odkazuje i Mark Gurman z agentury Blooomberg, má jít o 16palcovou variantu určenou přímo pro profesionální sortu uživatelů.

Navíc by si měl zachovat svou komplexní velikost, což znamená jediná: zmenšení rámečků okolo displeje, aby inženýři z Applu nemuseli navyšovat rozměry. Samotný displejový panel se přitom má dle zdrojů z dodavatelského řetězce Applu chlubit jemným rozlišením 3 072 × 1 920.

Logicky se pak skloňuje výkon tohoto stroje, který musí být nadprůměrný. Podle všeho bude v provozu 9. generace procesoru Intel s označením Coffee Lake-H, což je stejný čip, kterým disponuje aktuální 15palcový MacBook Pro. Velká změna se má pak projevit v samotné klávesnici, což je možná jeden z klíčových bodů.

Foto: Aleš Nešetřil

Vzhledem k nespolehlivosti motýlkových klávesnic se má Apple vrátit zpět k „ověřenému“ nůžkovému provedení. To je krok, který není úplně typický Applu, protože se vždy snaží doladit nové technologie k dokonalosti, ale dost možná již sám uznal, že přes motýlkovou konstrukci cesta nevede. Minimálně v počítačích, které musí naprosto spolehlivě fungovat.

Otázkou pak zbývá samotný design. Pochopitelně se neví, jestli Apple razantněji změní vzhled, nebo „zrecykluje“ aktuální hliníkovou podobu, která vypadá minimalisticky a elegantně. Designéři se nicméně snaží představovat různé koncepty, jak by nejnovější notebook z dílen jablečné firmy mohl vypadat.

Magazín 9to5Mac nově zveřejňuje pár takových návrhů. Ty jsou založeny na poněkud „zakulaceném“ provedení a vyzdvihují téměř bezrámečkový displej. Navíc počítají i s šesti USB-C/Thunderbolt 3 porty, což může být pro profesionální sortu uživatelů naprosto klíčové. Samozřejmostí je i Touch Bar a reproduktory okolo klávesnice.

Koncept: 9to5Mac
Koncept: 9to5Mac

V minulosti se o zajímavý koncept postaral i maďarský designér Viktor Kádár, na jehož grafiku se můžete podívat níže:

Koncept MacBooku Pro (Foto: Viktor Kádár / Vimeo)
Koncept MacBooku Pro (Foto: Viktor Kádár / Vimeo)
Koncept MacBooku Pro (Foto: Viktor Kádár / Vimeo)

Komentáře