Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Silnější tělo, kratší nožičky. Takto by mohly vypadat nové AirPods s aktivním potlačováním okolního ruchu
Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Pokud AirPodům chybí jedna funkce, díky níž by se jejich využití posunulo o úroveň výše, pak je to rozhodně aktivní potlačování okolního ruchu. U lepších on-ear sluchátek jde v dnešní době o naprostou samozřejmost, nicméně se tato možnost začíná objevovat i v takzvaných in-ear formátech, jinak řečeno sluchátkových špuntech do uší.

Vzhledem k tomu, že budou špunty zasunuty „hluboko“ ve zvukovodu, okolní ruch do nich nebude mít možnost prostoupit a majitelům tak nabídnou nerušený poslech hudby, podcastů nebo filmů i v hlučních prostředích, například v letadle nebo vlaku. Pro běžné používání, především pak během chůze po městě, se z logických důvodů příliš nedoporučují.

Ikona indikující příchod nových AirPodů (Foto: 9to5Mac)

Nyní to vypadá, že s touto funkcí budou mít tu čest i uživatelé AirPodů, respektive ti, kteří nedají dopustit na pohodlné párování, relativně vyvážený zvuk a zajímavý design prvních zcela bezdrátových sluchátek od Applu. Interní kód v iOS 13.2 totiž odhalil, že Apple na AirPodech třetí generace s funkcí pro „noise-cancelling“ skutečně pracuje a mohly by se objevit v dohledné době.

Protože si mají zachovat malé provedení, musí Apple sáhnout po zmíněném in-ear zpracování, které bude pravděpodobně nejlepší volbou (s ohledem na to, že AirPody nemají přijít v on-ear provedení). Nyní je však otázkou, jak přesně by mohly nové AirPody vypadat. Malá ikona v iOS 13.2 sice ukázala, že by měly mít delší tělo a kratší „nožičky“, nicméně jde pouze o velice jednoduchou ilustraci.

Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Naštěstí se v internetovém prostoru pohybují nápadití designéři, pro které jsou návrhy nových produktů oblíbenou činností. Srbské grafické studio Phone Industry na platformě Behance zveřejnilo několik obrázků inovovaných AirPodů.

Koncept AirPodů třetí generace (Foto: Phone Industry / Behance)

Ty vycházejí ze svého designového jádra, ale jsou logicky uzpůsobeny pro aktivní potlačování šumu. Mají silnější tělo, malý ušní nástavec a výrazně zkrácené nohy, kde jsou umístěny mikrofony a částečně i senzory.

O podobný design se ostatně postaral i člověk vystupující na Twitteru jako Rieplhuber. Je poměrně pravděpodobné, že uvedené grafické koncepty budou založeny na pravdě a Apple vyrukuje s podobným vzhledem. Není příliš mnoho variant, které by snoubily kompaktní ikonické rozměry a nové technologie.

Dost možná uvidíme výsledný design už koncem tohoto měsíce, kdy Apple chystá další tiskovou konferenci, na které patrně představí nové iPady, šestnáctipalcový MacBook a vlastní trackovací gadget.

Komentáře