Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Spielberg, Hanks a Bratrstvo neohrožených. Na Apple TV+ míří pokračování kultovní válečné série
Foto: HBO

S očekávaným debutem Apple TV+ se začíná objevovat čím dál více informací o chystaném televizním obsahu, přičemž největší pozornost si zasluhuje vesmírný seriál For All Mankind, pořad The Morning Show s Jennifer Aniston a Reese Witherspoon a také fantasy série See. Dost možná se ale podobný humbuk bude vést i okolo novinky, kterou včera odhalil magazín Variety.

Apple se totiž chystá zapojit i do obsahu s válečnou tematikou, která se u běžných diváků těší nevídané oblibě, a rovnou sahá po špičce na trhu. Ve svých vlastních produkčních dílnách připravuje Masters of the Air, hluboce emotivní příběh o dvou vojácích z druhé světové války, kteří svůj život zasvětili válečným bombardérům a myšlence zlikvidovat Hitlerovu armádu minimálně ve vzduchu.

Zatím se neví, kdo se chopí hereckých rolí ani kdy série na Apple TV+ dorazí, nicméně je okolo Masters of the Air několik klíčových informací, díky nimž má velké ambice stát se velice úspěšným válečným seriálem. V první řadě jde o follow-up k přelomovým sériím Bratrstvo neohrožených Pacifik, které byly součástí televizní stanice HBO.

Foto: HBO

V řadě druhé se výkonné produkční práce chopí Steven Spielberg (Amblin Television) a Tom Hanks (Playtone), obří jména filmového průmyslu a tvůrci, kteří toho o válečné filmové tematice ví nejvíce. Nejen, že se podíleli na zmíněných dvou seriálech pro HBO, ale také pracovali na megafilmu Zachraňte vojína Ryana, který prakticky nastavil laťku pro všechny ostatní.

Současně jde také o vůbec první sérii vycházející ze studia Applu, které je pod taktovkou uznávaného tandemu Zack Van Amburg–Jamie Erlicht. Apple tak tímto krokem opět ukazuje, že Apple TV+ rozhodně nebude platforma pro legraci. Byť se netuší, kolik Masters of the Air může produkčně stát, rozhodně nepůjde o levnou záležitost vzhledem k nutnosti použití příslušných rekvizit, najití ideálních podmínek pro natáčení a podobně.

Steven Spielberg (Foto: Cage Skidmore / Flickr)

Za zmínku mimo jiné stojí i seriál See, který má mít podobný rozpočet jako poslední řada fenoménu Hra o trůny. Apple TV+ vyjde 1. listopadu za 4,99 dolaru měsíčně. Dostupná bude i v Česku.

Komentáře