Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tři zařízení současně. Nomad chystá vlastní variaci AirPower

Už tomu bude sedm měsíců, co se na povrch dostala zpráva o oficiálním zaříznutí bezdrátové nabíjecí plochy AirPower, od které si Apple sliboval možnost nabíjení až tří zařízení zároveň, aniž by uživatelé museli hledat přesné místo, kam produkt položit. Inženýři cupertinské firmy nicméně narazili na fyzikální problémy, na základě kterých nemohli AirPower dotáhnout do úspěšného konce.

Toto selhání se pak stalo ideální příležitostí pro výrobce třetích stran, kteří mohli trhu představit své vlastní variace AirPower a částečně tak dokázat, že na tom mohou být lépe než Apple. Ani jim se to však nedařilo podle představ a byť například takový AirUnleashed vypadá velmi podobně po stránce funkčnosti, pořád nejde o to pravé ořechové, respektive „jablečné“.

Do této hry se nicméně už delší dobu angažuje kalifornský výrobce příslušenství Nomad, který již v minulosti představil vlastní náhradu AirPower, nicméně „pouze“ pro dvě zařízení. I když to většině lidí může stačit, v tomto případě „čím více, tím lépe“. Nyní tak láká na novou verzi takzvané Base Station Pro, díky níž by se měla AirPower alespoň základní funkčností vrátit.

Jde o jednoduchou, tmavou destičku s koženkovým polstrováním, jak je u Nomadu zvykem. Uvnitř se pak přes celou plochu rozprostírá osmnáct cívek, díky nimž má být možné nabíjet zařízení z jakéhokoliv místa. V praxi se tak může iPhone položit vlevo, AirPody někam doprostřed a třeba jiný telefon s podporou Qi na zbylou plochu. Vše se navíc bude rovnoměrně dobíjet.

Jsou zde však menší omezení – bezdrátové nabíjení má probíhat ve výkonu 5 W, což se ve skutečnosti může časově poměrně protáhnout. Kabel je stále tou nejlepší cestou, jak rychle a spolehlivě produkty dobíjet, ovšem o to v tomto případě tolik nejde. Bezdrátové nabíjecí plochy se osvědčily jako dobrá alternativa.

Base Station Pro nicméně zatím není v prodeji. Ani se neví, kolik bude stát, jak na trh dorazí. Pokud byste o ni měli zájem, můžete na jejich oficiálním webu zanechat svůj e-mail, na základě kterého vás informují, jakmile finálně dorazí.

Komentáře