Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Twitter se vrací na Macy. macOS Catalina přináší desktopovou aplikaci na mobilní bázi

Jakmile Apple na letošní WWDC představil nový operační systém macOS Catalina, který je již k dispozici k bezplatnému stažení a instalaci, jednou z velkých novinek bylo portování aplikací z iOS (iPadOS) právě na macOS, čímž by se výrazně zjednodušila práce vývojářů.

Aby veřejnost dostatečně navnadil, zmínil některé vybrané aplikace, které tímto procesem projdou a budou dostupné na macOS, přičemž jejich jádro bude vycházet z mobilního systému. Jednou z nich byl i Twitter, respektive jeho oficiální desktopová aplikace.

Ta byla na Mac App Storu dostupná již v minulosti, nicméně firma pod vedením Jacka Dorseyho se ji před více než rokem rozhodla z operačních systémů pro Macy odstranit, což se pochopitelně nelíbilo stávajícím uživatelům, kteří si hlasitě stěžovali.

Twitter nicméně tento krok komentoval stylem, že se chce soustředit na vylepšení aplikací napříč různými platformami. macOS mezi nimi očividně nebylo a samotná společnost doporučovala uživatelům, aby využívala webovou platformu. Samozřejmě měli možnost sáhnout po pokročilejších aplikacích pro Twitter jako Tweetbot 3, ovšem za příplatek.

Nyní se ale situace mění. Díky funkci Catalyst, která – jak už bylo zmíněno – dovoluje port z iOS (iPadOS) na macOS, se na Mac App Storu dnes objevila oficiální desktopová aplikace Twitteru. Zdarma.

Dle očekávání vypadá velmi podobně jako na iOS nebo iPadOS, což se ale neodráží na funkčnosti. Není limitovaná mobilními funkcemi a přidává například zobrazování několika oken (a jejich zvětšování, respektive zmenšování), drag & drop, klávesové zkratky a samozřejmě i zkratky nebo tmavý režim.

Twitter pro macOS Catalinu můžete stahovat ZDE.

Komentáře