Inzerce      O nás     CzechCrunch  
V říjnu by mohla přijít další konference Applu. Jaké produkty se na ní představí?
Tim Cook, CEO Applu (Foto: Apple)

Měsíc září rozhodně nebyl pro fanoušky Applu nudným a dočkali jsme se celé řady novinek. Přišly nové iPhony i nové Apple Watch a dočkali jsme se rovněž systémů iOS 13, iPadOS či watchOS 6. Zajímavý podle všeho ale bude i říjen a příliš velkým překvapením by nebyla ani další hardwarová konference. Na co se můžeme ve zbytku podzimu těšit?

Říjnová konference zaměřená na hardware není u Apple něčím výjimečným, což dokázal i minulý rok, kdy jsme se v rámci prezentace v New Yorku dočkali úplně nového iPadu Pro a také nové řady Maců. Nový Mac se čeká i letos, přičemž tentokrát má jít o zcela nový prémiový 16palcový MacBook pro ty nejnáročnější uživatele.

MacBook Pro 16“

Nový 16palcový MacBook Pro má přijít se zhruba stejnými rozměry, kterými se chlubí současná „patnáctka“. Má se tedy jednat o ještě modernější kus hardwaru s naprosto minimálními rámečky okolo displeje. Samotný panel displeje se přitom má dle zdrojů z dodavatelského řetězce Applu chlubit jemným rozlišením 3 072 × 1 920.

Aktuální MacBook Pro

O výkon notebooku se má postarat 9. generace procesoru Intel s označením Coffee Lake-H, což je stejný čip, kterým nyní disponuje aktuální 15palcový MacBook Pro. Podle zvěstí nová „šestnáctka“ současný 15palcový MacBook Pro v portfoliu Applu nahradí a notebooky tak do budoucna v nabídce bok po boku koexistovat nebudou.

Co je ale možná nejzajímavější, nový 16palcový MacBook Pro má být dle ceněného analytika Ming-Chi Kua prvním počítačem Applu, který opustí aktuální „motýlkový“ mechanismus klávesnice a vrátí se zpět k „nůžkové“ konstrukci.

Ačkoli Apple do své motýlkové klávesnice již od prvního 12palcového MacBooku vkládal velké naděje a postupně ji vylepšoval, z hlediska poruchovosti se jedná o jednoznačnou slabinu počítačů Applu. Nespolehlivá klávesnice navíc Apple kvůli četným servisním programům, které slibují její bezplatnou výměnu, nejspíš stojí i poměrně nezanedbatelný peníz.

Mac Pro, Pro Display XDR a macOS Catalina

Kromě nových oznámení bychom se během podzimu měli dočkat také příchodu již představených produktů, a to jak na poli hardwaru, tak i softwaru. První na řadě by měla být aktualizace macOS s označením macOS Catalina. Ta by mohla přijít již v pátek 4. října.

Velkou změnou v nové verzi systému je konec legendárních iTunes, které nahradí trojice specializovaných aplikací Hudba, TV a Podcasty. Vítanou novinkou pak bude také možnost snadno připojit iPad a využívat jej coby druhý monitor, nová aplikace „Find My“ umožňující lokalizovat svá zařízení i své přátele a vylepšení se dočkají také některé systémové aplikace včetně Připomínek a Poznámek.

Dorazit má i Mac Pro, slíbený modulární desktop pro profesionály, a špičkový displej Pro Display XDR. Jejich příchod Apple slíbil na letošní podzim a pokud se nezadrhne výroba, která nakonec zůstala v USA, během případné říjnové konference bychom se mohli dočkat finálního data zahájení prodeje této novinky pro nejnáročnější. Na update je pak zralý i 13palcový MacBook Pro, protože letos se zatím aktualizace dočkal jen jeho vstupní model přezdívaný „Escape“ a MacBook Air.

iPad Pro

Ještě letos by se měl vylepšení dočkat i iPad Pro, který v roce 2018 získal úplně nový design a více výkonu než kdy dříve. Letošní aktualizace by měla přinést podobný trojčočkový kamerový systém, se kterým dorazil iPhone 11 Pro.

Ačkoli iPad není obvyklou výbavou pro fotografování, nový kamerový systém by mohl iPad Pro výrazně posunout na poli rozšířené reality, což může zařízení pomoci dále pronikat do podnikové sféry. Věci by mohl pomoci i nový výkonnější čip, který pravděpodobně bude vycházet z čipu současných iPhonů a ponese označení A13X Bionic.

Apple Tag

Mnohokrát se objevily také zvěsti, že by Apple měl přijít s vlastním trackerem ve stylu populárního „gadgetu“ Tile. Jedná se o jednoduché geolokalizační zařízení, které uživateli pomůže kontrolovat polohu věcí náchylných ke ztrátě. Malé zařízení by se dalo připnout ke klíčům, nebo vložit do batohu, kufru, peněženky a podobně, přičemž uživatel by následně mohl předmět lokalizovat v nové aplikaci „Findy My“, která přišla spolu s iOS 13. Uživateli by s hledáním zapadlé věci mohla dle kódu odhalenému v iOS 13 pomoci i rozšířená realita.

Foto: Tile

Komentáře