Inzerce      O nás     CzechCrunch  
AirPods jako součást balení iPhonu. Apple údajně přemýšlí nad nahrazením drátových EarPodů
Foto: Alexandar Todov / Unsplash

V dobách, kdy se téměř jistě předpokládalo, že Apple představí vlastní zcela bezdrátová sluchátka (tedy měsíce před zářím 2016), dost často padala otázka, zdali je bude prodávat jako přímou součást iPhonů. Jinak řečeno přímo v balení, kde by nahrazovala klasické kabelové EarPody. To se pochopitelně nestalo a lidé toto rozhodnutí zkrátka byli nuceni přijmout.

I tak se ale ukázalo, že o relativně dražší sluchátka je velký zájem, který o několik měsíců přerostl do obrovských rozměrů. Dnes už má AirPody v uších kdekdo a Apple právě z tohoto jednoduchého, ale velice spolehlivě fungujícího produktu generuje zajímavou část tržeb v segmentu takzvaných wearables. Uživatelé fakt, že nejsou součástí balení, už tolik neřeší a zpravidla ho chápou.

Asijský server DigiTimes nicméně nyní přispěchal s novým reportem, který zakládá na svých tajných zdrojích z dodavatelského řetězce cupertinské firmy. Podle nich má totiž Apple uvažovat nad tím, že AirPody jednou do balení iPhonu skutečně zahrne a úplně vyškrtne EarPods, kterým poslední roky nepřikládá žádnou výraznou pozornost (nijak zásadně se dlouhou dobu nezměnily).

Pro jablečnou vizi „vše bez drátů“ to dává logiku – proč by uživatele zatěžovali kabelovými sluchátky, když jsou AirPody mnohem pohodlnější a splňují parametry toho, jak si Apple představuje provázanost mezi svými ostatními produkty? Na druhou stranu nelze počítat s tím, že jde o hotovou věc. Lidé z DigiTimes nemají vždy přesné informace a několikrát se stalo, že se svými tvrzeními šlápli vedle.

Důležitým bodem je samozřejmě cenová politika Applu. AirPody se prodávají jako na běžícím pase, že třeba u nejnovějšího modelu Pro musí zdvojnásobovat výrobu, a vydělávají firmě Tima Cooka solidní peníze. Stojí 4 790 korun, respektive 5 790 korun s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, přičemž AirPods Pro vychází rovnou na 7 290 korun.

Aby si je mohl z ekonomického hlediska dovolit přibalit k iPhonům, musel by patrně zvýšit prodejní cenu samotných telefonů, což se jeví jako nepříliš očekávaný tah. Nabízí se také otázka, zda Apple neplánuje do krabičky iPhonů zahrnovat sluchátka na bezdrátové bázi, byť ne tak pokročilé jako AirPody, které nabízí jednoduché a rychlé párování, relativně dobrý zvuk a nyní už ikonický design.

Původní EarPody s 3,5milimetrovým jackem

Nejbližší možný termín, kdy by se to svět mohl dozvědět, je září příštího roku, kdy přijde tradičně nová (a dost možná zásadně přepracovaná) generace.

Komentáře