Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple barví Apple Story do červena. Připravuje se na Světový den boje proti AIDS

Stejně jako každý rok i letos bude první den v prosinci, který nyní připadá na neděli, patřit takzvanému Světovému boji proti AIDS, mezinárodnímu svátku, jenž od roku 1988 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Do celé události, která si klade za cíl zvýšit povědomí o této smrtelné nemoci a povzbudit osoby nakažené virem HIV, se každoročně zapojuje i Apple.

Firma z kalifornského Cupertina se pro tuto příležitost tradičně spojuje s charitativní organizací (RED), která se snaží proti viru HIV (respektive AIDS) bojovat především v zemích Afriky. Jinak tomu není ani letos, když Apple ohlásil, že za každou transakci provedenou přes Apple Pay na jeho e-shopu a v Apple Storech věnuje jeden dolar právě (RED).

Zákazníci tak mají možnost si do 2. prosince zakoupit jakýkoliv produkt, aby pomohly v boji proti této smrtelné nemoci, přičemž by bylo tematicky nejvhodnější, kdyby vybírali ze široké nabídky červených doplňků, které vznikly právě ve spolupráci (RED) a Apple z nich vždy odvádí určité procento na účet této organizace. Nejde však o jediný způsob „oslav“.

Apple standardně přebarvuje do červena i své designové prodejny, přesněji řečeno nahrazuje klasické bílé logo nakousnutého jablka za rudě červené, aby zdůraznil svůj postoj. Už teď se tak začínají objevovat první Apple Story, v nichž visí výrazné červené logo. Namátkou lze vybrat například Apple Piazza Liberty, který se nachází v italském Miláně a patří mezi jednu z nejzajímavějších jablečných prodejen.

Pro společnost Tima Cooka tak tyto iniciativy znamenají velkou věc, jelikož se nesoustředí pouze na technologie a prodeje, ale také na sociální aspekt a nejrůznější charity. (RED) je však pro Apple nejzásadnější, což ostatně dokazuje i suma, kterou měl organizaci od roku 2006, kdy s ní začal úzce spolupracovat, zaslat – jde o více než 220 milionů dolarů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dimitris Triantaphyllou (@djtrianta),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brian 🏳️‍🌈 (@bldavid),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

“La privacy non è qualcosa di separato dal rispetto e dalla dignità umana.” Tim Cook. #apple #applestore #milano

Příspěvek sdílený Francesco Sicignano (@francescosicignano97),

Komentáře