Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple TV+ spolu s Apple Music za 69 korun měsíčně. Atraktivní nabídky mohou čerpat i čeští studenti

Ještě před spuštěním Apple TV+ se prostřednictvím hlavní představitelky seriálu Dickinson Hailee Steinfield dostala na povrch informace, že bude nová televizní streamovací služba nabízena zdarma i pro studenty, kteří si předplácí studentskou variantu Apple Music. Ve výsledku by pak platili pouze 69 korun měsíčně za dvě plnohodnotné platformy.

Apple tento zvýhodněný balíček nijak nepropagoval a nechával všechny vysokoškolské studenty v napětí, zda to tak skutečně bude fungovat globálně. Se zveřejněním tiskové zprávy k Apple TV+ pak tuto možnost lehce zmínil a jak se ukazuje, cena 69 korun za Apple Music i Apple TV+ platí i pro český trh.

Aktivace je více než jednoduchá: pokud jste studentem a již máte studentské předplatné Apple Music, stačí se vám prostřednictvím Apple ID přihlásit k Apple TV+, a to jak v aplikaci (automaticky), tak na tv.apple.com. Následně se vám zpřístupní všechen obsah a dále nemusíte nic řešit. Budete platit 69 korun měsíčně za obě služby.

V případě, že studentem bakalářského, magisterského nebo doktorského programu (potažmo jiného univerzitního ekvivalentu) jste, ale nepředplácíte si studentskou variantu Apple Music, musíte si ji nejprve předplatit.

K tomu stačí jít do rozhraní Apple Music, vybrat možnost předplatného (Studentské) a následně ji zaktivovat přes platformu UNiDAYS, která ověřuje pomocí školní e-mailové adresy, zda skutečně studujete. Poté vám poběží tříměsíční zkušební lhůta zdarma, během níž by přístup k Apple TV+ měl také fungovat.

Dalším možným scénářem je přechod z „klasického“ předplatného Apple Music na studentské. Pokud tak učiníte například dnes, je zapotřebí počkat až do 1. prosince, kdy se vám Apple TV+ zdarma otevře.

Apple uvádí, že je tato nabídka dočasná. Nespecifikuje však, kdy vyprší ani žádné jiné konkrétnější parametry. Lze očekávat, že na vše bude stanoven zhruba rok a pak bude platit pouze jednotná, jasná cena ve výši 139 Kč. Vedle studentů totiž aktuálně mohou Apple TV+ zdarma využívat i majitelé nových iPhonů, iPadů, Maců, Apple TV a iPodů touch.

Komentáře