Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple v novém videu odhaluje detaily o temném kriminálním dramatu Truth Be Told
Aaron Paul a Octavia Spencer v seriálu Truth Be Told (Foto: Apple)

Zatím se od spuštění Apple TV+ stále čeká na nové filmy a seriály, které mají být zveřejňovány jednou za měsíc. Už za dva dny přijde tajemný thriller Servant a o týden později, 6. prosince, se mohou diváci těšit na kriminální drama Truth Be Told. Právě k tomu nyní Apple zveřejnil bližší pohled, kde herci představují příběh seriálu a svoje postavy. Podobných bližších pohledů se v uplynulém týdnu dočkaly také seriály See For All Mankind.

Truth Be Told jednak nahlíží do amerického kriminálního a vězeňského systému a jednak se zabývá fenoménem posedlosti medializací policejních vyšetřování, v tomto případě v kontextu podcastů. Hlavní postava Poppy Parnellová, kterou hraje Octavia Spencerová, je známá a úspěšná investigativní novinářka, která před skoro dvaceti lety výrazně přispěla k odsouzení tehdy ještě neplnoletého chlapce za vraždu svého souseda.

Příběh seriálu začíná, když se Poppy dozví o možných nových důkazech, které znejišťují výsledek starého vyšetřování. Nehledě na možné důsledky pro ni samotnou ani pro rodinu zavražděného se rozhodne za každou cenu zjistit pravdu. Ve vězení tak navštěvuje údajného vraha, který je po téměř dvaceti letech za mřížemi podstatně jiným člověkem. V tomto ohledu Truth Be Told nastoluje téma nedokonalosti kriminálního systému a způsobu, jakým může nevinným lidem naprosto převrátit život.

Jedním z hlavních aspektů má být přitom právě možný etický problém vlivu medializace na samotné vyšetřování. Seriál se má zaměřit na nebezpečí soudu veřejností a výrazně také na dopad na rodinu oběti, znovu a znovu sužované otázkami novinářů snažících se ze starého případu vymáčknout další senzaci.

V ukázce děj a hlavně motivace hlavní postavy přibližují také další herci jako Aaron Paul, představitel odsouzeného, Elizabeth Perkinsová, představitelka jeho matky, Michael Beach v roli Poppyina manžela a další. Velmi zajímavou roli dostala Lizzy Caplanová, hraje totiž dvě postavy najednou – dvojčata, dcery zavražděného.

Kromě Truth Be Told Apple poskytl také bližší pohled na děj seriálu See a vytváření vysoce realistického, avšak fikčního světa seriálu For All Mankind. Video k See představuje základní dějové linky soustředící se kolem rodiny s vidícími dětmi. Jelikož zrak se u žádného člověka nebjevil stovky let, je považován za čarodějnictví. Hlavní hrdinové tak musí utíkat před nebezpečím „inkvizitora“ poslaného královnou a zároveň vstříc idee vybudování nového světa, do něhož se zrak vrátil.

For All Mankind zase představuje svět, který je velice blízký tomu reálnému, ale liší se v několika zásadních aspektech. To znamená, že kontrolní místnost Houstonu je dokonalou replikou té skutečné a všude po natáčecích lokacích jsou rozesety zcela realistické rekvizity. V některých případech jsou dokonce použity malé předměty, které hrály roli přímo při reálných letech na Měsíc

Komentáře