Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Den D pro ČSOB a její klienty. Apple Pay by přední česká banka měla spustit již zítra

Čeká se dlouho. Od 19. února uplynulo téměř třičtvrtě roku a zatímco drtivá většina klientů tuzemských bank již Apple Pay dlouho aktivně využívá (vyjma Raiffeisenbank a Fio banky, které zahájily podporu v polovině minulého měsíce), lidé u ČSOB stále netrpělivě vyčkávají. Jeden z klíčových bankovních domů Česka totiž platební službu Applu dosud nespustil.

Nemá však smysl znovu opakovat potenciální důvody, proč s podporou ČSOB dlouho otálelo. Nevyplatí se ani spekulovat nad tím, kolik klientů s chutí po Apple Pay mohlo odejít k jiným bankám. Těchto domněnek a mnohdy pichlavých komentářů, na které ČSOB pečlivě reaguje, je plný Twitter. Již za necelých 24 hodin by však vše mohlo skončit.

Během zítřejších ranních hodin by totiž ČSOB měla Apple Pay oficiálně spustit, a to jak pro držitele platebních karet Mastercard, tak i Visa. Silně to naznačují především nové Obchodní podmínky banky, které vstoupily v platnost 1. listopadu. V nich se jasně mluví o „digitalizaci platebních karet“ a zmiňuje se vedle Google Pay a Garmin Pay i právě Apple Pay.

Pokud se lze pak odvíjet od dnů, kde se Apple Pay u jiných bank zpravidla spouštělo, vycházelo to na úterky. Jak u první vlny, v níž byly Česká spořitelna, Komerční banka, Air Bank, Moneta, mBank nebo J&T Banka, tak u následujících front, v nichž stála červencová UniCredit Bank. A vzhledem k tomu, že samotná banka naznačila brzký listopadový příchod, je to více než reálné.

Odvíjet se je možné také od speciální webové sekce k Apple Pay, která už je na serverech ČSOB nachystaná, ale zatím není aktivní. V neposlední řadě se internetovým prostorem objeví „záhadné e-mailové komunikace se zástupci banky“, jež o 5. listopadu také mluví. Definitivně bude jasno zítra, ale nyní lze opravdu očekávat, že ČSOB Apple Pay v tento den spustí.

Komentáře