Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Film Hala se na Apple TV+ objeví v prosinci. Trailer slibuje emocionální sociální drama

Streamovací služby jsou v současnosti v naprosté většině spojovány především s televizními seriály, zároveň však slouží jako zajímavé platformy pro filmy. I díla jinak cílící na velmi specifická publika se zde mohou alespoň na pár dnů objevit na hlavní stránce a získat tak diváky, kteří by o ně normálně jevili jen minimální zájem. O něčem podobném lze snad hovořit v souvislosti s dramatem Hala o muslimské dívce vyrůstající na americkém předměstí.

Pořadí, v jakém Apple zveřejňuje upoutávky na jednotlivé pořady své streamovací služby, není snadno pochopitelné. Předevčírem totiž uvedl trailer na The Banker, který se objeví až v lednu a Hala, jejíž premiéra je stanovená na prosinec, svoje bližší představení dostala až nyní. V obou případech se každopádně jedná o díla zajímající se především o konkrétní problémy kulturních a sociálních menšin v americké společnosti. Dostávají tak tvrzením Applu, že Apple TV+ má být platformou pro společenskou diskuzi.

Je nutno poznamenat, že samotný trailer o mnoho více než bližší obeznámenost s námětem neposkytuje. Ten je nicméně stále zajímavý jako sociálně relevantní příběh dospívání. Ačkoliv se jedná o zavedené téma, zde je dále ozvláštněno o problém kolize náboženství, respektive kulturních zvyků. Otázkou bude, do jaké míry se filmu podaří tento koncept zprostředkovat dostatečně autentickým a sugestivním způsobem.

Trailer zejména díky svojí hudbě dává vzpomenout na Oscarové drama Moonlight, které se také zaměřovalo na specifický fenomén dospívání homosexuálního Afroameričana z rozpadlé rodiny. Silně introspektivní styl ale filmu dopomohl k univerzálnímu vyznění a vyhnutí se nařčení z banální sociální kritiky.

Jak je typické pro nízkorozpočtová dramata, Hala se snaží lákat samotným tématem a případně zpracováním a neobsahuje žádné herecké hvězdy nebo široce známá jména filmařů. Režisérem je Minhal Baig a představitelkou hlavní hrdinky herečka s australskými a indickými kořeny, Geraldine Viswanathan. Někoho může překvapit, že hraje pákistánskou dívku.

Hala byla součástí oficiálního výběru festivalu nezávislých filmů v Sundance, kde se jí dostalo převážně pozitivních reakcí kritiky. Od 22. listopadu ji bude možné zhlédnout v několika amerických kinech a 6. prosince se pak objeví na Apple TV+.

Komentáře