Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhone 11 Pro se sedmi objektivy. Kryt ShiftCam nabízí makro, rybí oko i větší optický zoom v jednom
Kryt ShiftCam na iPhonu 11 Pro (Foto: ShiftCam)

iPhony 11 a 11 Pro mají podle mnoha na sobě nezávislých testů jedny z vůbec nejlepších kamerových systémů na trhu s mobilními zařízeními. Stále však, stejně jako veškerá konkurence, jsou zkrátka limitovány velikostí senzoru a optiky. Velice zajímavé příslušenství pro zlepšení těchto aspektů už několik let vytváří ShiftCam a nyní přichází s novou sadou čoček.

iPhone 11 Pro má rovnou tři objektivy s různými ohnisky pro normální, zvětšené a širokoúhlé kompozice. Na jednu stranu by to mělo pokrýt nároky většiny uživatelů, na druhou se přeci jen jedná o zařízení s přídomkem „Pro“, takže je zde rozhodně prostor pro rozšíření. ShiftCam je kryt, který v rozměrech jen o několik milimetrů přesahující samotný telefon nabídne hned čtyři další čočky, iPhone s ním je tedy připraven na focení v sedmi různých situacích.

V centru fotografické lišty krytu stojí polarizační filtr, vhodný zejména pro fotografie s nebem, odlesky nebo při silném světle. Nežádoucí odlesky totiž odstraňuje, zvyšuje sytost a živost barev, ztmavuje oblohu a odstraňuje nevzhledný dojem „oparu“. Výsledky pak působí mnohem přirozeněji a blíže tomu, co vidí lidské oko. Patří tak k jedním ze základních nástrojů fotografů.

Rybí oko zajímavě deformuje prostor (Foto: ShiftCam)

Posunutí lišty na druhou pozici iPhone vybaví pro pořizování makro fotografií z extrémně malých vzdáleností. Jelikož jsou čočky aplikovány na normální a teleobjektiv telefonu, nabídnou buď desetinásobné nebo až dvacetinásobné makro, které vyjeví detaily pouhým okem zcela nepozorovatelné. Právě díky schopnosti ozvláštnit i ty nejvšednější objekty je makro velmi oblíbeným žánrem fotografie.

Poslední dvě čočky nabídnou teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Ty sice iPhone 11 Pro obsahuje už standardně, ShiftCam ale ještě posílí jejich schopnosti. To znamená až čtyřnásobný optický zoom prakticky bez ztráty kvality a velmi široký úhel závěru, tedy rybí oko kruhově deformující prostor.

Rybí oko krytu zachycuje až 180 stupňů, takže místo skupinových momentek je vhodné spíše k experimentům s perspektivou a prostorem. Teleobjektiv má poněkud praktičtější využití a zkrátka umožní vyfotit objekty, k nimž se nelze fyzicky přiblížit.

Kryt existuje také ve verzi pro iPhone 11 a obsahuje polarizační filtr, desetinásobné makro a rybí oko. Vše lze pochopitelně použít také pro video, ačkoliv zde by mnozí jistě více ocenili filmové anamorfické čočky.

ShiftCam samozřejmě není zdaleka jediným výrobcem přídavných čoček pro telefony. Hlavní výhoda jeho krytu oproti konkurenci spočívá v jednoduchosti použití okamžité přístupnosti, vlastnostech, kvůli nimž se k natáčení iPhonem uchylují i profesionální fotografové a filmaři. Kryt s čočkami lze díky jeho rozměrům a dostatečné odolnosti na telefonu nosit pořád. Výměnu objektivu je pak možné provést jednou rukou šoupnutím prstem – posunutím fotografické lišty do požadované polohy.

Kryt ShiftCam na iPhonu 11 Pro (Foto: ShiftCam)

ShiftCam díky těmto vlastnostem za své předchozí produkty pokrývající všechny iPhony od 7 až po současné modely posbíral už mnoho chvály a ocenění. Verze pro iPhony 11 a 11 Pro je v současnosti ve fázi crowdfundingové kampaně, která jen za pár dnů už nasbírala téměř desetinásobek svého původního cíle. Ačkoliv ten byl velmi pravděpodobně záměrně nastaven níže pro výraznější dojem velkého úspěchu, vysoký zájem uživatelů je stále nepopiratelný. První z nich by se měli dočkat ještě do konce letošního roku.

Dvacetinásobné makro pořízené iPhonem

Komentáře