Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový MacBook Pro je oslavován za návrat nůžkové klávesnice. Měla by se dostat i do 13palcové verze
Foto: Apple

Jakmile Apple před pár dny vyrukoval s novým MacBookem Pro s úhlopříčkou o velikosti 16 palců, jednou z nejzásadnějších změn byla klávesnice. Cupertinská firma totiž vzdala nepříliš vydařený experiment s motýlkovým mechanismem kláves, který nefungoval spolehlivě a řada uživatelů se stěžovala na zasekávání, potažmo kompletní nefunkčnost.

Nakonec to nepřímo uznal i Apple, když v nejlepším MacBooku, který se těší vesměs velmi pozitivním reakcím za svůj výkon a zpracování, nahradil „motýlky“ za starý dobrý nůžkový systém, který je ověřený a nejsou s ním žádné výrazné problémy. Nově ji nazývá jako Magic Keyboard a jak to tak vypadá, brzy by se mohla dostat zpět i do 13palcových verzí.

S touto informací přichází server DigiTimes, který o očekávaných jablečných novinkách s odkazem na své zdroje v dodavatelském řetězci často informuje. Uvedení 13palcového MacBooku Pro se stejnou klávesnicí jako jeho větší sourozenec samozřejmě dává smysl – jde o zařízení, která jsou prakticky na stejné rovině.

Foto: Marques Brownlee / YouTube

Není tedy důvod, aby uživatelé kompaktnější verze MacBooku Pro měli tu nevýhodu, že musí pracovat na původním mechanismu. A vzhledem k tomu, jaké oblibě se za posledních pár dní nová klávesnice těší, půjde pro Apple o logický a „nutný“ krok. Nyní je však otázkou, kdy se tomu tak stane.

Pochopitelně je ještě brzy na bližší termíny a je jisté, že do konce roku to nebude. Lze však očekávat, dorazí během první poloviny roku 2020. Zároveň se spekuluje také o větším, 14palcovém displeji, který by byl vměstnán do stejného těla, čímž by nenarostl v rozměrech, ale pouze v úhlopříčce displeje.

Komentáře