Inzerce      O nás     CzechCrunch  
O dva dny později. ČSOB zaznamenala více než 13 800 aktivací karet pro Apple Pay

Už přes 48 hodin si klienti ČSOB mohou užívat Apple Pay, na kterou čekali dlouhých osm měsíců. Druhá největší banka českého trhu ji spustila hned v úterý (5. listopadu) v ranních hodinách a uživatelé iPhonů tak prakticky ihned mohli své platební karty ČSOB skenovat do aplikace Wallet. Opět ale nešlo o úplně optimální zážitek.

Byť banka tvrdila, že jakmile Apple Pay spustí, bude hned od prvního dne podporovat oba hlavní vydavatele – Mastercard a Visa. Vzhledem k „technickým problémům“ však podporu platebních karet s logem Visa odsunula na začátek příštího roku, což právem některé nedočkavé klienty nahněvalo.

ČSOB ze zřejmých důvodů nekomentovala, o jaké „technické potíže“ jde, na druhou stranu není jedinou českou bankou, která přišla bez podobné podpory. Například Česká spořitelna zahájila své fungování s Apple Pay pouze s vydavatelem Visa a Mastercard přidala zhruba o měsíc později. U Air Bank nebo Komerční banky takový problém oficiálně nebyl.

I tak se Apple Pay v ČSOB těší poměrně solidní oblibě. Během prvních dvou debutových dní si banka zapsala přes 13 800 aktivací, přičemž konkrétní číslo bylo k dnešní desáté hodině ráno 13 832.

Ve srovnání s Českou spořitelnou, která také začínala s jedním vydavatelem, to je sice značná mezera (13 800 oproti 36 200), avšak je nutné brát v potaz, že má Česká spořitelna více klientů (údajně 5 milionů, přičemž 77 tisíc využívá aktivně zařízení od Applu). Navíc přišla s podporou v době, kdy byl okolo Apple Pay obrovský mediální humbuk, což také přidalo na číslech.

„Našim klientům patří velké poděkování za trpělivost, se kterou na novou službu čekali. Uvědomujeme si, že jsme nepřišli se službou jako první a o to víc si ceníme toho, že nám naši klienti zachovali svou přízeň a budeme se jim toto čekání snažit vynahradit. Díky naší nové službě se stane bezkontaktní placení ještě více běžnou součástí našeho života, a to pro jakékoliv částky, ať velké či malé, pro které bude právě platba mobilem jednodušší a rychlejší než vytahování hotovosti z kapsy,“ uvádí Jan Sadil, člen představenstva ČSOB a vrchní ředitel zodpovědný za oblast Retail.

Co se týče objemu transakcí a počtu provedených plateb prostřednictvím Apple Pay, tyto údaje ČSOB jako jedna z mála tuzemských bank nesděluje.

Komentáře