Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Po Applu i Disney. Co nová streamovací služba Disney+ nabídne a kdy dorazí do Česka?
Představení Disney+ (Foto: Disney)

Jednou z nejskloňovanějších televizních platforem byla v posledním týdnu nepochybně Apple TV+, která 1. listopadu za cenu 139 Kč vstoupila na rozžhavené pole streamovacích služeb. Za pár dní však otěže zákaznického i mediálního zájmu přebere jiný, stejně tak silný hráč – Disney.

Zábavní velikán pod vedením Boba Igera za tři dny (v úterý 12. listopadu) spustí platformu Disney+, od které má celý svět obrovské očekávání. Ostatně není divu – již nyní se ví, že bude nabízet velice atraktivní obsah, na jehož základě se Disney po celé planetě proslavilo.

Bob Iger a Minnie (Foto: Walt Disney)

Co Disney+ nabídne?

Oproti Applu, který na Apple TV+ vyrukoval pouze s několika originálními seriály a jedním filmem, bude Disney na Disney+ nabízet hned ze startu velké množství obsahu. Součástí budou nejen filmy ze světa Star Wars, Marvelu nebo Pixaru, ale také pořady pod hlavičkou Nat Geo a samozřejmě původní i originální obsah samotného Disney.

Veškeré tituly pak společnost prezentuje přímo na svém Twitteru, kde do vlákna jednoho příspěvku zahrnula přes 600 obrázků jednotlivých pořadů, které na Disney+ budou. Od legendárního počinu Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937 po The Mandalorian, nový hraný seriál z univerza Star Wars.

Zkrátka půjde o vychytaný mix původních „retro“ filmů, z nichž se postupně krystalizovaly modernější pohádky a zcela nová odvětví seriálů. Oproti ostatním službám na trhu tak toho nabídne mnohem více, alespoň co se týče debutu.

Pro fajnšmekry pak Disney zveřejnilo na YouTube zhruba tříhodinové video, které obsahuje úryvky z chystaného obsahu.

Kdy dorazí Disney+ do Česka?

Toto je pro tuzemské zájemce poněkud smutná zpráva – Disney+ do Česka jen tak nedorazí. Byť služba oficiálně startuje 12. listopadu, týká se to pouze Spojených států, Kanady a Nizozemska. O týden později dorazí do Austrálie a na Nový Zéland, přičemž se tak trochu doufalo, že v následující, třetí vlně bude i Česko. Není tomu tak.

Disney+ bude stát 7 eur (180 Kč), potažmo 70 eur na celý rok. Součástí má být i balíček s Dolby Atmos a 4K HDR.

Disney+ nabídne velkou škálu oblíbených filmových značek

Třetí vlna, která se datuje k 31. březnu 2020, bude obsahovat pouze Velkou Británii, Německo, Francii, Itálii a Španělsko. Podle globální roadmapy by se čeští zájemci mohli dočkat někdy v říjnu příštího roku (pokud tedy v měřítku Disney patří Česko do „východní Evropy“).

Jakmile dorazí, očekává se velmi podobný obsah. Disney však upozorňuje, že některé tituly nebudou vzhledem k zeměpisné lokalitě dostupny. Nespecifikuje však, o jaké půjde.

Komentáře