Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pozdě, ale přece. ČSOB spustila Apple Pay, ovšem jen pro Mastercard

Je to oficiální. ČSOB, jedna ze zásadních bank na tuzemském trhu, se přidává k ostatním hráčům v Česku a spouští platební službu Apple Pay. Novinka začala běžet okolo osmé hodiny ranní s tím, že ještě před pár hodinami banka na Twitteru uklidňovala všechny nedočkavce, že Apple Pay dnes opravdu spustí.

O 5. listopadu jsme vás informovali již koncem října a také včera, kdy už byl termín spuštění téměř definitivní. Nyní je všem nejistotám konec a klienti ČSOB mohou do iPhonů a Apple Watch nahrávat své platební karty. Ty stačí v aplikaci Wallet naskenovat, potažmo vyplnit potřebné údaje ručně. Následně je nutné aktivaci potvrdit u ČSOB.

Momentálně je však možné digitalizovat pouze platební karty vydavatele Mastercard. Byť banka tvrdila, že se spuštění bude týkat i Visa (což měl být jeden z důvodů, proč podpora Apple Pay takovou dobu trvala), není tomu tak skrz technické potíže. Ty by měla ČSOB vyřešit začátkem příštího roku.

Paradoxně je ČSOB v pořadí až desátou bankou, která oblíbenou platební službu Applu začala podporovat. Opomene-li se první únorová vlna, přední českou banku předběhla i UniCredit Bank a nedávno také Raiffeisenbank a Fio banka. Stále se ještě čeká například na Equa bank.

Komentáře