Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Samolepka nebo AirPod? Umělec lepí po ulicích San Franciska samolepkové AirPody, lidé se je snaží sbírat
Foto: Pablo Rochat / Twitter

Pár dní poté, co byly světu v roce 2016 představeny vůbec první AirPody, se internet stal svědkem celé řady vtipných obrázků a videí od tvůrců, kteří si dobírali jejich netradiční vzhled. Korunu pak tomu všemu nasadila fotka zastrčených hlavic od elektrických zubních kartáčků v uších, nicméně za legrační zmínku stojí i jednoduché video, které se inspirovalo prvními reklamami na iPod.

V původní verzi držely tancující osoby v černých stínech iPod, z něhož vedla klasická drátová sluchátka do uší. Předělaná verze pak byla dost podobná, avšak s tím rozdílem, že měly v uších AirPody, které z nich občas zkrátka vypadly a toulaly se po ulici (pokud je tedy nepozřel pes nebo nezapadly do kanálu). A právě od nahodilých pádů sluchátek se inspiroval pouliční umělec Pablo Rochat.

Ten se rozhodl, že zkusí napálit lidi v San Francisku tím, že po různých lokalitách pohodí AirPody, aby vznikla tendence je ze země zvednout. Nepoužíval však skutečné produkty, nýbrž samolepky ve stejné velikosti, které přilepoval na podlahy nebo ke kanálům. „Někteří se tomu smáli, jiní byli naopak dost naštvaní,“ objasňuje Rochat pro magazín Business Insider.

Jde tak o nevinné vtípky, které jsou ovšem kreativní a vcelku originální. Byť takzvaný street art není ničím novým, jeho variace s jedněmi z nejoblíbenějších bezdrátových sluchátek na světě posouvá laťku o něco výše. Rochat navíc nabízí template samolepky zdarma na svém webu, tudíž si jej může kdokoliv stáhnout a podnikat podobné věci. Lidé na Twitteru pak komentovali, že vychytanějším způsobem bude tisk AirPodů na 3D tiskárně.

S AirPody jako takovými se obecně pojí celá řada vtipných příběhů. Někteří lidé si z nich dělají náušnice, známý módní e-shop ASOS z nich vytváří laciný šperk a třeba metro v New Yorku zvažuje zavedení speciálního hlášení pro všechny cestující, aby si dávali pozor na své AirPody a nelovili je v kolejišti, když jim tam nedopatřením upadnou.

Nahodilým pádům by nicméně měla zamezit nedávno představená verze pod názvem AirPods Pro, která přichází s dedikovanými silikonovými špunty. Ty jsou určeny hlavně pro aktivní potlačování okolního ruchu, na druhou stranu mohou velmi dobře posloužit i během náročnějších aktivit, kdy by mohla sluchátka vypadnout z uší ven.

Komentáře