Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Slavnostní ceremonie nejlepších aplikací a her. Apple završí rok 2019 novou vývojářskou konferencí
Foto: Apple

Mnozí očekávali, že po zářijové tiskové konferenci, na které byly představeny především nové iPhony, přijde do konce letošního roku ještě jedna keynote, která by se točila okolo „profesionálního hardwaru“, respektive MacBooku Pro a Macu Pro. To se nakonec nestalo – Apple nový šestnáctipalcový MacBook Pro uvedl tiše prostřednictvím tiskové zprávy a Mac Pro podle všeho uvede stejným způsobem v prosinci.

I tak ale cupertinská firma poslední událost na rok 2019 chystá. Zcela nečekaně ohlásila, že se v pondělí 2. prosince uskuteční v New Yorku akce zaměřená výhradně na vývojáře. Nepůjde však o koncept Worldwide Developers Conference (WWDC), která se koná v letních měsících a zve zástupy vývojářů na několikadenní show, založenou na prezentacích a různých workshopech, ale naopak o ceremonii „toho nejlepšího“.

Apple se totiž rozhodl, že těsně před startem vánočního období ocení několik nejlepších her a aplikací, které během uplynulého roku vznikly a těšily se velké oblibě. Tento seznam ostatně dělá každoročně, ale až nyní by jeho základě měl postavit dedikovanou konferenci, jež jednotlivé úspěchy vývojářů oslaví. V podstatě tak půjde o jakýsi vývojářský svátek Applu, kterým završí úspěšný rok z pohledu aplikací, her a obecně médií.

I když je na pozvánkách, které mířily přímo zainteresovaným vývojářům, uvedeno zaměření čistě na aplikace a hry, lze očekávat, že Apple tuto příležitost využije i jinak. Nebylo by od věci, kdyby Tim Cook rozjel proslov ohledně (ne)úspěchu Apple TV+, která bude v době konání akce již měsíc (a jeden den) na trhu, a dost možná se zaměření i na údajný balíček služeb, jenž by za jedno předplatné nabízel přístup k televizi, Apple Music i Apple News+.

Čistě teoreticky by své slovo mohl dostat i očekávaný Mac Pro, jehož vydání chystá kalifornský gigant na prosinec, byť není známý přesný termín. Ve středu dění ovšem budou hlavně vývojáři. Živý přenos bude pravděpodobně dostupný i prostřednictvím klasických kanálů, a to zhruba ve 22:00 středoevropského času.

Komentáře